سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی هشدار داد

مدیریت مصرف صورت نگیرد، در مشهد خاموشی اعمال می شود

مدیریت مصرف صورت نگیرد، در مشهد خاموشی اعمال می شود

ایزو وب: خراسان رضوی سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی اظهار داشت: در شرایط موجود با عنایت به کاهش تولید نیروگاه های برق آبی در کشور، اگر نزولات جوی رخ ندهد در حدود چهار هزار مگاوات کمبود خواهیم داشت که باید مدیریت مصرف در شرایط اضطراری صورت گیرد. اگر مدیریت مصرف سفارش شده توسط مشترکین صورت نگیرد خاموشی اعمال می شود.عباس آذری در گفتگو با ایسنا در مورد وضعیت مصرف برق در مشهد اظهار نمود: از حدود ۱۲ هزار مگاوات تولید نیروگاه های برق آبی کشور به علت کاهش نزولات آسمانی تابحال میزان ۶ هزار مگاوات یعنی حدود ۵۰ درصد کاهش تولید وجود داشته است. هم اکنون میزان مصرف برق در کشور ۳۷ هزار مگاوات است.

وی درباره میزان مصرف برق در مشهد اضافه کرد: میزان مصرف برق در فروردین ماه سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل در شرایط کرونایی یکنواخت ۲۲ درصد افزوده شده است که اگر سیستم های سرمایشی وارد مدار شوند ۲۵ هزار مگاوات به این میزان مصرف اضافه خواهد شد.

معاون بهره برداری و نگهداشت شرکت توزیع برق مشهد ضمن اشاره به «مکاتبه با کلیه ادارات و سازمان ها و تاکید نامه استانداری در مورد مدیریت مصرف برق» بیان نمود: برنامه هایی همچون برگزاری مانور ۵۰ درصد کاهش مصرف برق ادارات تا پیش از پیک بخصوص ادارات تابعه زیر مجموعه وزارت نیرو، بازدید از دیزل های مشترکین جهت آماده به کار بودن آنها در پیک مصرف و انعقاد تفاهمنامه و تدوین و تهیه برنامه مانور دیزل ها توسط مدیریت بحران شرکت توزیع برق مشهد، هماهنگی با مشترکین کشاورزی جهت مدیریت بار اضطراری در اوج پیک مصرف همچون اقداماتی است که برای مدیریت مصرف برق انجام شده است.

آذری افزود: همینطور تماس تلفنی و مکاتبه با مشترکین صنعتی داخل شهرک های صنعتی و خارج آن و تعیین نوع شیفت کار آنها جهت برنامه ریزی در ارتباط با کاهش مصرف و آماده به کار بودن دیزل های مشترکین صنعتی، استفاده از ظرفیت های فرهنگ سازی، اطلاع رسانی و دستورالعمل اجرایی برق امید، قرارداد با استارت آپ ها جهت ایجاد فرهنگ سازی و اصلاح الگوی مصرف انرژی مشترکین همچون دیگر اقدامات در این حوزه است.

سخنگوی صنعت برق خراسان رضوی از همکاری خوب ادارات نسبت به مدیریت مصرف برق در مشهد اطلاع داد و اظهار داشت: برنامه های تشویقی و پرداخت پاداش همکاری برای کاهش مصرف مشترکین صنعتی با عنایت به تفاهمنامه ها و علاوه بر این برای مشترکین خانگی و تجاری هم از راه استارت آپ ها همچون برنامه های تشویقی ما برای این حسن همکاری است.

آذری خاطرنشان کرد: در شرایط موجود با عنایت به کاهش تولید نیروگاه های برق آبی اگر نزولات جوی رخ ندهد حدود ۴ هزار مگاوات کمبود خواهیم داشت که باید مدیریت مصرف در شرایط اضطراری صورت گیرد. اگر مدیریت مصرف سفارش شده توسط مشترکین صورت نگیرد خاموشی اعمال می شود. امید است که با عنایت به شرایط موجود خاموشی نداشته باشیم.

وی اظهار داشت: با عنایت به این که مصرف کنندگان برق برای دستگاههای رمز ارز به صورت غیر مجاز و غیرقانونی از شبکه برق استفاده می نمایند مشمول قانون مجازات استفاده کنندگان غیر مجاز از شبکه های برق می شوند که با هماهنگی نهادهای قضایی و انتظامی جمع آوری می شوند.
1400/02/25
10:48:30
5.0 / 5
584
تگهای خبر: تجاری , تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web