عضو كمیسیون عمران مجلس مطرح كرد؛

ایجاد بازاری شفاف و رقابتی با عرضه املاك اشخاص حقیقی در بورس كالا

ایجاد بازاری شفاف و رقابتی با عرضه املاك اشخاص حقیقی در بورس كالا

به گزارش ایزو وب عضو کمیسیون عمران مجلس می گوید: عرضه مسکن نهادهای دولتی و عمومی و اشخاص حقیقی در بورس کالا، اصل شفافیت و رقابت را در حوزه مسکن برقرار می کند.به گزارش ایزو وب به نقل از بورس کالا، علیرضا پاک فطرت اظهار نمود: بورس کالا با عنایت به میزبانی از مبادله کالاهای مهم و مواد اولیه استراتژیک کشور، نقش مهمی در اقتصاد کشور ایفا می کند و تمرکز عرضه محصولات زنجیره تولید در بورس کالا به شفافیت و رقابت در بخش تولید کمک می نماید.
این عضو کمیسیون عمران مجلس اضافه کرد: اگر تولید انگیزه رشد نداشته باشد به دنبال آن اشتغال و توسعه هم ایجاد نمی گردد و ازاین رو اتخاذ تصمیمات صحیح سیاست گذار برای رشد انگیزه تولید و سرمایه گذاری از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد.
به گفته این نماینده مجلس، باید تلاش شود تا اعتماد مردم به بازار سهام برگردد که امیدواریم با برنامه های در دستور کار بزودی بازار سرمایه کشور به جایگاه واقعی خودش در نظام اقتصادی کشور برسد. در حوزه بازار سرمایه، طرح هایی در مجلس به تصویب رسیده که یکی از مهم ترین آنها که در رابطه با بورس کالاست، طرح جهش تولید و تأمین مسکن می باشد.
پاک فطرت عنوان کرد: در طرح جهش تولید و تأمین مسکن مقرر شده است که سازندگان مسکن بتوانند از مسیر بورس کالا و ابزارهای مالی، مصالح ساختمانی مورد نیاز خویش را تأمین و حتی پیش خرید کنند که این رویداد به تسهیل تولید، تعادل قیمت ها و حذف واسطه ها کمک شایانی خواهد نمود.
عضو کمیسیون عمران مجلس ضمن اشاره به عرضه املاک در بورس کالا هم اظهار داشت: نوسانات کاذب قیمت و شفاف نبودن معاملات همچون معضلات بازار مسکن به حساب می آید که عرضه املاک مازاد دولتی و نهادهای مختلف در بورس شروع شده که این اتفاق در وهله نخست، شفافیت را بر این معاملات حاکم می کند. از طرفی متقاضیان هم در شرایطی برابر امکان خرید خواهند داشت و یک نظم مطلوبی در این عرصه برقرار می شود. از طرفی امکان عرضه املاک شخصی هم در بورس فراهم شده که این مورد هم می تواند به کشف عادلانه قیمت املاک در کشور کمک کرده و بازاری شفاف و رقابتی را برای املاک ایجاد نماید.
وی در انتها خاطرنشان کرد: روشن شدن نورافکن های شفافیت بر بخش های مختلف و فعالیتهای اقتصادی، مانع از بروز التهابات در بازار و کمک دهنده به رشد تولید و حذف موانع است بدین سان ورود مسکن در حجم های بزرگ و کوچک به تالار شیشه ای بورس کالا، فضایی شفاف را در این عرصه حاکم می کند و به نفع اقتصاد و مردم خواهد بود.


منبع:

1400/02/07
18:42:09
5.0 / 5
491
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web