معاون وزیر صمت:

تولید در ۱۵۰۰ واحد تولیدی متوقف مانده، از سرگرفته شد

تولید در ۱۵۰۰ واحد تولیدی متوقف مانده، از سرگرفته شد

به گزارش ایزو وب معاون وزیر صمت اظهار داشت: در سال قبل موفق شدیم 1500 واحد تولیدی متوقف را مجدد به چرخه تولید بازگردانیم.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت صمت، مهدی صادقی نیارکی در نخستین جلسه شورای مدیران معاونت امور صنایع اظهار داشت: بخش صنعتی کشور در سال قبل نوسانات بسیاری را پشت سر گذاشت و به رغم همه تلاطم ها، صنعتگران ایستادگی کرده و شاهد تعطیلی واحدهای صنعتی نبودیم و موفق شدیم ۱۵۰۰ واحد تولیدی متوقف را مجدد به چرخه تولید بازگردانیم.
معاون امور صنایع وزارت صمت در ادامه با مرور فاکتورهای صنعتی کشور، به رشد ۴۰ درصدی جوازهای تأسیس در سال قبل اشاره و اشاره کرد: تعداد جوازهای تأسیس در سال ۹۹ به بیش از ۳۶ هزار فقره افزایش یافته است و این نشان از ترغیب مردم به سرمایه گذاری در بخش مولد کشور دارد.
وی همین طور از رشد ۲۳ درصدی اشتغال صنعتی در کشور خبرداد و اضافه کرد: در سال قبل حدود ۶ هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی به بهره برداری رسیده که این میزان برای بیش از ۱۲۱ هزار نفر اشتغال به وجود آورده است.
وی همین طور از رشد ۸۵ درصدی واگذاری اراضی صنعتی به متقاضیان خبرداد و اظهار داشت: در سال قبل بیش از ۴ هزار و ۵۰۰ هکتار اراضی صنعتی جهت سرمایه گذاری در بخش تولیدی به متقاضیان واگذار شده است.
صادقی نیارکی در ادامه با اشاره به رهنمودهای مقام معظم رهبری امسال اشاره کرد: در سالی که از طرف مقام معظم رهبری به بخش تولید اختصاص یافته است، جهت گیری همه ارکان حاکمیت و دستگاه های اجرائی باید به سمت پشتیبانی از فعالین صنعتی و معدنی کشور با دو رویکرد پشتیبانی و مانع زدایی باشد.
معاون امور صنایع وزارت صمت با تاکید بر لزوم تدوین فاکتورهای کمی برای تحقق اقدامات دستگاهها و نهادها در تحقق منویات مقام معظم رهبری اضافه کرد: همه ارکان نظام برای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری باید با اتخاذ سیاست های حمایتی و کاهش بروکراسی مسیر را برای صنعتگران هموار کنند.
صادقی نیارکی اشاره کرد: در وضعیت فعلی برای تسریع در تسهیل پروسه توسعه بخش صنعتی کشور، می تواند کار مطالعاتی و پژوهشی در سطح کلان کشور صورت گیرد تا با شناسایی قواعد و مقرراتی که مانع توسعه بخش مولد تلقی می شود، فضای کسب وکار برای صاحبان صنایع بهبود یابد.
وی پشتیبانی از توسعه ساخت داخل در صنایع راهبردی را همچون سیاست های حمایتی و پشتیبانی از بخش تولید برشمرد و اظهار داشت: برای صنایعی که بتازگی در کشور داخلی سازی شده اند باید تمهیداتی در نظر گرفته شود و یک دوره حداقل سه ساله مورد حمایت کامل قرار گیرند و با اعمال محدودیت های وارداتی، بستر را برای تقویت و توانمند سازی این صنایع طی سه سال فراهم نمود.
معاون امور صنایع وزارت صمت در آخر اشاره ای به فضای پیرامونی و بین الملل داشت و اشاره کرد: فضای صنعتی کشور باید به دور از تلاطم ها در فضایی امن به حیات خود ادامه بدهد و در هرشرایطی حمایت و صیانت از صنایعی که داخلی سازی شده اند و جزو صنایع نوپا شمرده می شود، در اولویت همه ارکان حاکمیت و دولت قرار گیرد.


منبع:

1400/01/16
20:05:32
5.0 / 5
528
تگهای خبر: توسعه , تولید , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web