وزیر راه و شهرسازی خبر داد

ضرورت افزایش قدرت پردازش اطلاعات در سازمان هواشناسی

ضرورت افزایش قدرت پردازش اطلاعات در سازمان هواشناسی

به گزارش ایزو وب وزیر راه و شهرسازی ضمن اشاره به اینکه نیاز است قدرت پردازش اطلاعات در سازمان هواشناسی تقویت شود، اظهار داشت: مجوز جذب نیروی انسانی جدید در این سازمان دریافت شده است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، محمد اسلامی امروز در مراسمی به مناسبت شصت و دومین سالگرد سازمان هواشناسی کشور و بهره برداری از چندین طرح و پروژه عمرانی در جمع خبرنگاران اظهار نمود: سازمان هواشناسی کشور نیازی جدی به روزآمدی در بخش تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری دارد. ما باید قدرت سازمان هواشناسی کشور را برای افزایش کیفیت دادها، بیشتر نماییم.
وی افزود: از سویی دیگر در بخش تقویت نیروی انسانی در این سازمان هم باید کار نماییم. درحال حاضر با کمک سازمان هواشناسی کانون های گرد و غبار شناسایی شده اند و در بخش پیشبینی و اخطار سیل و بخش های رادری و سخت افزاری این سازمان تقویت شده است.
اسلامی با اشاره به اینکه با این وجود نیاز است که قدرت پردازش اطلاعات سازمان هواشناسی تقویت شود، اظهار داشت: از سویی دیگر برای تقویت نیروی انسانی در این سازمان مجوز جذب نیروهای جدید را گرفته ایم.
به قول وزیر راه و شهرسازی امیدواریم با تجهیز و نوسازی سازمان هواشناسی هم در بخش سخت افزاری و نرم افزاری و هم در بخش نیروی انسانی، سازمانی پیش رو داشته باشیم.
اسلامی در بخش دیگری از این مراسم در سخنانی با اشاره به اینکه یکی از علائم توسعه یافتگی وجود هواشناسی و علوم جوی پیش رو است، اظهار داشت: نگاه ما به تقویت سازمان هواشناسی کشور باید نگاهی از جهت سرمایه گذاری برای توسعه باشد.
وی افزود: امروز کشور ما در شرایطی است که درحال ارتقا تراز علمی و فناوری خود حرکت می کند، ازاین رو لازم است که در حوزه هواشناسی بعنوان علمی پیش رو، داده هایی باکیفیت و قابل استناد داشته باشیم تا بتوانیم اعتماد مردم و مسؤلان را جلب نماییم.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه ضمن اشاره به اینکه سال ۹۸ سالی پرتلاطم از نظر شرایط جوی و آب و هوایی بود، اظهار نمود: طی این مدت اعتمادها به سازمان هواشناسی به علت صحت و دقت پیشبینی ها جلب شد. امیدواریم که اطلاعات هواشناسی روزبه روز کارآمدتر شود.
منبع:

1399/12/21
00:56:05
0.0 / 5
899
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web