هدفگذاری آبرسانی به ۹ و سه دهم میلیون جمعیت روستایی تا اختتام دولت

هدفگذاری آبرسانی به ۹ و سه دهم میلیون جمعیت روستایی تا اختتام دولت

ایزو وب: مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور، از هدفگذاری برای آبرسانی به 9.3 میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور تا اختتام دولت تدبیر و امید آگاهی داد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، حمیدرضا جانباز در آئین افتتاح طرح آبرسانی به ۴۰۰ روستا در ۷ استان کشور با اعتبار ۳۰۲ میلیارد تومان، اظهار نمود: طرح ملی تکمیل و آبرسانی به روستاهای کشور از سال ۱۳۹۳ با اجازات مقام معظم رهبری و با برداشت از صندوق توسعه ملی شروع شد.
وی با اشاره به هدفگذاری طرح در خصوص بهره مندی ۱۰.۹ میلیون نفر از جمعیت روستایی کشور از آب آشامیدنی سالم و پایدار اظهار داشت: با احتساب پروژه های این هفته از پویش #هرهفته الف ب_ایران، آبرسانی به ۱۳ هزار و ۱۶۳ روستا با جمعیت ۸.۷ میلیون نفر مورد بهره برداری قرار می گیرد.
جانباز از برنامه ریزی برای افزایش جمعیت روستایی برخوردار از آب آشامیدنی سالم و پایدار به ۹.۳ میلیون نفر تا اختتام فعالیت دولت آگاهی داد و اضافه کرد: در سال ۹۹ در قالب پویش #هرهفته الف ب_ایران آبرسانی به ۱۶۶۹ روستا با جمعیت ۹۷۹ هزار نفر هدفگذاری شده بود که با احتساب پویش امروز، از این تعداد ۱۶۵۰ روستا با جمعیت یک میلیون و ۴۹ هزار نفر از آب آشامیدنی پایدار برخوردار شده اند.
وی اظهار نمود: برنامه داریم با اتفاق هایی که در لایحه بودجه و مصوبات کمیسیون تلفیق افتاد، در ادامه دولت تا شش ماهه اول سال ۱۴۰۰، تعداد دیگری از روستاها از آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار شوند و جمعیت نهایی به ۹.۳ میلیون نفر برسد. از میان ۴۰۰ روستایی که امروز از آب آشامیدنی سالم و پایدار برخوردار شدند، ۱۶۸ روستا فاقد هرگونه تاسیسات آبرسانی بودند.
مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور اظهار داشت: به ۷ روستا در این پویش در استان های کرمان و خراسان رضوی با جمعیت ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر با همکاری خیران استانی با اعتبار ۱۳ میلیارد تومان آبرسانی شده است. این اتفاق خوبی بود که خیران به این سمت سوق پیدا کردند و برای شکل گیری این اقدام به شکل گسترده در کشور تلاش می شود.
جانباز با اعلان اینکه تعداد زیادی از این روستاها در قالب یکپارچگی شرکت های آب و فاضلاب شهری و روستایی عمدتاً در کنار تاسیسات مشترک بهره مند می شوند و با ادامه حرکت، سرعت کار بیشتر خواهد شد، اضافه کرد: حجم اجرائی عملیاتی که امروز به بهره برداری رسید، افزایش ظرفیت تامین به میزان بیش از ۷۰۰ لیتر در ثانیه است، حدود ۱۴۰۰ کیلومتر لوله گذاری برای این روستاها انجام و بیش از ۳۵ هزار متر مکعب مخزن راه اندازی شده است.
وی اظهار داشت: این اقدامات در حالی انجام شده که بیش از ۵۰ درصد اعتبارات مصوب محقق نشد و در زمان حاضر بیش از هزار میلیارد تومان به عوامل دست اندرکار، مهندسان مشاور، پیمانکاران، سازندگان تجهیزات و پیمانکاران بدهکاریم؛ البته سازمان برنامه و بودجه قول هایی را درباب پرداخت ها داده است.
منبع:

1399/12/20
11:34:22
0.0 / 5
824
تگهای خبر: تجهیزات , توسعه , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web