آزمایشگاه های منتخب برای پیشگیری از ورود مسافران با تست كرونای جعلی

آزمایشگاه های منتخب برای پیشگیری از ورود مسافران با تست كرونای جعلی

به گزارش ایزو وب سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اعلام نمود: برای حل کردن مشکل ورود برخی مسافران هوایی با تست PCR جعلی به کشور، مقرر شد تا مسافران تنها از آزمایشگاه های  منتخب مورد تایید وزارت بهداشت نتیجه این آزمایش را برای انجام پروازها آن هم به صورت آنلاین عرضه کنند.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، مدتی پیش محمد اسلامی- وزیر راه و شهرسازی نسبت به این مسئله که برخی مسافران هوایی با تست PCR جعلی مبادرت به ورود به کشور کرده اند، دستور بررسی این مسئله را صادر کرد. در این راستا قرار شد تا بررسی این مسئله با جلسه مشترک بین سازمان هواپیمایی کشوری و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی صورت گیرد.

استاندارد تست کرونا

محمد حسن ذیبخش - سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در گفت و گو با ایسنا، درباره نتیجه این جلسه اظهار نمود: قرار شد برخی از آزمایشگاه ها در کشورهای مختلف شناسایی و معرفی شوند و مسافران برای ورود به کشور تنها بوسیله آن آزمایشگاه ها تست PCR خودرا انجام دهند تا دیگر این مشکل به وجود نیاید.
وی ادامه داد: برای پیش گیری از ارائه تست جعلی PCR در جلسه به این نتیچه رسیدیم که بعد از انجام تست توسط مسافر نتیجه آن در سه نسخه به صورت آنلاین ارسال شود که این یکی از آنها برای مسافر یک نسخه برای شرکت های هواپیمایی و نسخه دیگر برای دفاتر وزارت امور خارجه در کشورهای مختلف ارسال خواهد شد.
ذیبخش اشاره کرد: متولی اصلی اجرای این طرح وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و حدودا مشابه آن در بعضی از کشورها اجرا شده و موفقیت آمیز بوده است. سازمان هواپیمایی کشوری و شرکت های هواپیمایی نیز موظف شدند با وزارت بهداشت دراین زمینه همکاری کنند و آزمایشگاه های منتخب مورد تایید را در کشورهای مختلف به زودی معرفی خواهد شد.
وی اشاره کرد: قبل از این تعدادی از مسافران نتیجه تست PCR خودرا بوسیله فتوشاپ تغییر می دادند و با ارائه آزمایش جعلی مبادرت به ورود به ایران می کردند. اما با اجرای این طرح جلوی چنین تخلفاتی گرفته خواهد شد.


 

1399/11/23
23:05:56
5.0 / 5
865
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web