وزیر راه و شهرسازی:

226هزار راننده اتوبوس و كامیون طی سه سال آینده خانه دار می شوند

226هزار راننده اتوبوس و كامیون طی سه سال آینده خانه دار می شوند

ایزو وب: وزیر راه و شهرسازی از ساخت مسکن برای 226هزار راننده برون شهری بار، مسافر و ترانزیت طی سه سال آگاهی داد.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، محمد اسلامی بامداد امروز در مراسم امضای تفاهمنامه «ساخت مسکن برای رانندگان برون شهری» میان سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای با شرکت عمران شهرهای جدید، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، سازمان ملی زمین و مسکن و معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با اعلان اینکه این تفاهمنامه این امید را برای رانندگان فراهم می آورد تا صاحب مسکن شوند، اظهار داشت: رانندگان برای مردم زندگی بخش هستند و با این کار، ما برای آنها زندگی بخشی می نماییم.
وی اضافه کرد: باتوجه به اهتمام جدی و اراده ای که در مسئولان برای اجرای این تفاهمنامه در اسرع وقت وجود دارد، امیدواریم به سرعت ساخت واحدهای مسکونی رانندگان برون شهری شروع شود.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، جامعه هدف رانندگان فاقد مسکن در این طرح ۲۲۶ هزار نفر است که طی سه سال با واگذاری زمین در قالب تعاونی مسکن یا پروژه مسکونی در شهرهای جدید، این رانندگان خانه دار خواهند شد.
اسلامی با اعلان اینکه مقرر است تسهیلات بانکی نیز در این طرح به رانندگان مشمول دریافت مسکن اعطا شود، اظهار داشت: با همکاری وزارت دفاع، معاونت مسکن وزارت راه، سازمان ملی زمین و مسکن و شرکت عمران شهرهای جدید، این تفاهمنامه اجرا می گردد.
وزیر راه و شهرسازی همین طور در حاشیه این جلسه در جمع خبرنگاران درباره جزئیات تفاهمنامه امروز اظهار داشت: تعداد رانندگان دارای کارت هوشمند که فاقد مسکن هستند، به ۲۲۶ هزار نفر می رسد که طی سه سال تامین مسکن آنها را مدیریت می نماییم.
وی افزود: تعداد زیادی از این رانندگان در شهرهای کوچک هستند که به آنها زمین می دهیم. همین طور در شهرهای بزرگ در قالب پروژه های مشارکتی، رانندگان را در ساخت وساز واحدهای مسکونی مشارکت خواهیم داد.
اسلامی درباره همکاری وزارت دفاع در این طرح اظهار داشت: با وزارت دفاع هماهنگ کرده ایم تا به رانندگان دهک های پایین بویژه رانندگان کمکی که وسیله نقلیه ندارند، یارانه مسکنی که به شاغلان و بازنشستگان این وزارتخانه داده می شود نیز پرداخت گردد تا بتوانند خانه دار شوند.


منبع:

1399/11/14
12:07:58
0.0 / 5
1208
تگهای خبر: آینده , بانك , زندگی , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web