سومین همایش ملی نوآوری در صنعت پلیمر

سومین همایش ملی نوآوری در صنعت پلیمر

سومین همایش ملی نوآوری در صنعت پلیمر، توسط کمیسیون فنی انجمن ملی صنایع پلیمر ایران در تاریخ ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه سال جاری به صورت آنلاین انجام خواهد شد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، امروزه با عنایت به عواملی از قبیل کاهش منابع طبیعی، رقابت فشرده، تنوع طلبی مصرف کنندگان و کاهش زمان مطلوبیت کالاها و جهانی شدن صنعت اقتصاد، شرایط محیطی کسب و کار به قدری پیچیده، پویا و نامطمئن شده است که احتیاج به نوآوری، بیشتر از بیش احساس شده و هر چه بیشتر سازمان ها را به سمت کسب توانمندی های نوآورانه، سوق می دهد.
در این راستا کمیسیون فنی انجمن ملی صنایع پلیمر ایران به دنبال تغییر رویکرد جهانی نسبت به صنعت پلاستیک و سرعت تغییرات مدلهای کسب و کار و نیاز جوامع به محصولات این صنعت، در دیماه ۹۷ نخستین همایش ملی نوآوری در صنعت پلاستیک را با محورهای «نقطه شروع نوآوری در شرکت ها، تبدیل تهدیدها به فرصت به کمک نوآوری، چشم انداز صنعت پلاستیک در ایران و جهان، معرفی مدلهای کسب و کار نوآورانه و نوآوری در راه صادرات» برگزار کرد.
در دیماه ۹۸ دومین همایش نوآوری با محورهای اهمیت نوآوری و شاخصهای آن در صنعت پلاستیک، همکاری صنایع بالادستی و صنایع تکمیلی در راه بین المللی سازی، پلاستیک ها و محیط زیست، فرصت ها و تهدیدها، فرصت های تأمین مالی و توسعه بازاریابی در صنعت پلاستیک برگزار شد.
حال هم سومین دوره از همایش نوآوری با محورهای «توسعه کسب و کار از راه نوآوری، روش های حفاظت حقوقی از دستاوردهای نواورانه، ایده ها و دستاوردهای نوآورانه در صنعت پلیمر، چابکی در تصمیم گیری در تلاطم های محیطی، فرصت های توسعه صادرات» در تاریخ ۲۸ و ۲۹ بهمن ماه سالجاری به صورت آنلاین برگزار می شود. علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به سایت این همایش با آدرس www.inpiainnovation.ir رجوع کنند.
در همین راستا دبیرعلمی همایش نوآوری انجمن ملی صنایع پلیمر ایران، نوآوری را امری حیاتی برای صنایع کوچک و متوسط دانست و تصریح کرد: شرایط وخیم اقتصادی صنعتگران کشور را درگیر روزمرگی کرده و سبب غفلت از مساله مهم نوآوری شده است در حالیکه درمان مشکلات کنونی صنعتگران احیای و توسعه نوآوری در واحدهای تولیدی است.
شروین احمدی در مورد اهداف همایش نوآوری و مزایای آن برای صنایع بخصوص صنعت پلیمر اظهار نمود: ما به دنبال این هستیم که زمینه را برای رشد و توسعه نوآوری در صنعت فراهم نماییم و این امکان را ایجاد نماییم که صنعتگران و صاحبان کسب و کار بتوانند نخبگان نوآور را در داخل مجموعه خود جذب کنند و یا پرورش داده و عرصه را برای نوآوری هموار کنند.
وی ضمن اشاره به جایگاه جهانی نوآوری در صنایع دنیا تصریح کرد: در ۵ سال گذشته، مارکتینگ نوآوری به خوبی در حال ارتقاء جایگاه و نقش خود بوده و حتی بعضی از شرکتهای بزرگ اقدام به ایجاد مراکز نوآوری کرده و توسعه بازار و برند خویش را به نوآوری گره زده اند.

احمدی افزود: صنایعی مانند آی تی و صنایع الکترونیکی سابقه بیشتری در نوآوری دارند اما هنوز مسئله مهم نوآوری در صنایعی مثل پلیمر در داخل کشور نهادینه نشده اند، هدف همایش نوآوری این است که صنایع را با نوآوری و مزایای آن آشنا کند، زمینه فعالیت نوآوران را در صنایع بیشتر و ریسک را کمتر کند.
به قول وی در حقیقت هدف ما نشان دادن تجارب جهانی در حوزه نوآوری با هدف بالا رفتن خطر پذیری صنایع در برابر طرح های دارای نوآوری است.
دبیر علمی همایش نوآوری اعتقاد دارد، هم اکنون شرایط اقتصادی وخیم است و مشکلات متعدد، صنعتگران را به شدت درگیر روزمرگی کرده است که می تواند مانع توجه آنها به مبحث مهمی مثل نوآوری شود در حالیکه درد امروز صنعت، فقدان نوآوری و درمان آن هم احیای نوآوری است.
احمدی افزود: هرچقدر نوآوران را پویاتر نماییم، مطمئننا می توانیم به همان اندازه زایش ثروت بیشتری را از نوآوری انتظار داشته باشیم.
وی مخاطبان عمده همایش نوآوری را صنایع کوچک و متوسط دانست و اظهار داشت: اغلب کسانی که نوآورند، یا تازه از دانشگاه فارغ التحصیل شده اند یا شرکتهای کوچکی اند که به دنبال افزایش بازدهی هستند.
دبیر علمی همایش نوآوری انجمن پلیمر ایران تصریح کرد: هر چقدر سطح سرمایه گذاری و بزرگی یک صنعت بیشتر شود، امکان حضور نوآوری در آن کمتر و با ریسک بالاتر خواهد بود و وقتی می خواهند قسمتی از یک واحد بزرگ را تغییر دهند، احتیاج به ریسک زیادی دارند اما هرچه صنایع کوچک تر باشد، عملا امکان و مجال نوآوری بیشتر می شود. بعنوان مثال حضور نوآوری در صنایع پایین دست پتروشیمی بسیار گسترده تر از یک واحد پتروشیمیایی خواهد بود. بنابراین ضرورت آشنایی صنایع کوچک و متوسط و استفاده از این پتانسیل بالقوه بسیار پر اهمیت است.1399/11/11
21:42:40
0.0 / 5
855
تگهای خبر: آنلاین , اقتصاد , بازار , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web