چرا مرغ دوباره پر كشید؟

تابش: قیمت مرغ تا ۲۴ ساعت دیگر كاهش پیدا می كند

تابش: قیمت مرغ تا ۲۴ ساعت دیگر كاهش پیدا می كند

به گزارش ایزو وب رئیس سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان ضمن برشمردن علل افزایش قیمت مرغ از روز شنبه (4 بهمن) وعده داد که تا 24 ساعت آینده قیمت مرغ باردیگر به نرخ مصوب، یعنی 20 هزار و 400 تومان بازگردد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، عباس تابش در یک برنامه تلویزیونی از افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی قیمت مرغ زنده در شبانه روز گذشته آگاهی داد و اظهار داشت: علت عمده آن عدم عرضه بود که این مساله روز گذشته به صورت حضوری در میدان بهمن تهران بررسی گردید. علت دیگر بارندگی های اخیر و همین طور جمع آوری مرغ از طرف شرکت پشتیبانی امور دام بود که برمبنای توافقهای اخیر شرکت پشتیبانی امور دام، دیگر مرغی برای ذخایر جمع آوری نمی کند تا قیمت متعادل شود و به نرخ مصوب برسد.
این مقام مسئول همین طور اصرار کرد که اگر طی ۲۴ ساعت آینده قیمت مرغ به نرخ مصوب برنگردد، شرکت پشتیبانی امور دام نسبت به توزیع مرغ در میان مصرف کنندگان اقدام می کند تا عرضه به اندازه تقاضا برسد.
وی ادامه داد: برنامه ریزی ما ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی برای ایام اختتام سال است و از جانب دیگر معاونان وزارت جهاد کشاورزی صراحتاً اعلام نمودند ۱۰۰ درصد نهاده را به تولید کنندگان تحویل می دهند؛ پس به لحاظ تامین مشکلی وجود ندارد.
بگفته رئیس سازمان حمایت، علت افزایش قیمت مرغ در ایام اخیر از طرف سوی تولیدکنندگان، مشکلات حمل و نقل و بارندگی عنوان شده است.
این مقام مسئول ابراز امیدواری کرد که این دلیلهای درست باشد و در ۲۴ ساعت آینده قیمت مرغ به نرخ مصوب برگردد.
تابش در پاسخ به انتقادات درباره وضعیت نظارت بر بازار نیز اظهار داشت: حلقه اول نظارت، تامین است و اگر به اندازه کافی بازار تامین نباشد، در حلقه آخر با مشکل مواجه خواهیم بود.
شرکت های بسته بندی حتی یک کیلو تخم مرغ هم تحویل نگرفتند!
‏ ایشان سپس درباره برنامه ستاد تنظیم بازار برای تامین بازار شب عید مرغ و تخم مرغ نیز اظهار نمود: برای دو ماهه آخر سال مصوب شده ماهی ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گیرد. درباره تخم مرغ هم مشکل تامین وجود داشت و برمبنای بازدیدهای میدانی در ۱۰ روز گذشته حتی یک کیلو تخم مرغ از واحدهای تولیدی به واحدهای بسته بندی تحویل داده نشده است. از جانب دیگر شبکه های غیر رسمی، مرغ و تخم مرغ را از واحدهای تولیدکننده می خرند و به صورت غیر رسمی با قیمت های بالاتری در بازار رسمی عرضه می کنند.
این مقام مسئول نیاز واحدهای بسته بندی به تخم مرغ را روزانه ۴۰۰ تن عنوان نمود و اظهار داشت: هم اکنون تخم مرغ برای شرکت های بسته بندی تامین نمی گردد و این مساله به شرکت پشتیبانی امور دام اطلاع داده شده است.
جدیدترین وضعیت تامین بازار شکر
تابش با اشاره به تامین شکر با ارز نیمایی نیز اظهار داشت: برای تامین شکر حانوار مشکلی وجود ندارد و همچنان قیمت آن در کف بازار کیلویی ۸۷۰۰ تومان خواهد بود، اما شکر مورد نیاز صنعت بوسیله شرکت تجاری دولتی ایران تامین خواهد شد.1399/11/05
22:17:25
0.0 / 5
948
تگهای خبر: آینده , بازار , تجاری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web