موافقت با صادرات مواد ضدعفونی كننده به امارات

موافقت با صادرات مواد ضدعفونی كننده به امارات

سازمان توسعه تجارت از صدور موافقت نامه های لازم برای صادرات مواد ضد عفونی کننده به امارات متحده عربی اطلاع داد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، با گذشت حدود یک سال از شیوع کرونا، یکی از اصلی ترین موضوعاتی که مدیریت آن برای دولت ها با دشواری همراه بوده، مدیریت بازار اقلامی است که در مقابله با کرونا، مورد استفاده مردم قرار می گیرد.
در هفته های نخست انتشار کرونا در ایران، بازار ماسک و مواد ضدعفونی کننده بر هم ریخت و همین مبحث به برخی سوء استفاده ها و افزایش جدی قیمت ها انجامید. چند هفته بعد از آن اما با فعال کردن ظرفیت تولیدی در حوزه های مختلف، بازار این اقلام در مدتی کوتاه به آرامش رسید و حتی با عنایت به اشباع بازارهایی مانند ماسک، قیمت این محصولات به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرد.
در حوزه مواد ضدعفونی کننده هم شرایط به همین ترتیب پیش رفت تا امروز بازار کمبودی را در این عرصه احساس نکند. علی نقیب – عضو اتاق بازرگانی تهران – پیش از این به ایسنا گفته بود که با فعال شدن تمام ظرفیت های موجود در کشور، به نظر می آید نگرانی در زمینه تولید اقلام در ارتباط با کرونا وجود نداشته باشد و دیگر نگرانی های روزهای نخست شکل نخواهد گرفت.
به دنبال رسیدن به این آرامش نسبی، حالا سازمان توسعه تجارت اعلام نموده که مجوز صادرات مواد ضدعفونی کننده به امارات متحده عربی را صادر کرده است، البته این مجوز هم به شکلی دست به عصا صادر شده و فعلا ضد عفونی کننده های الکلی را شامل نمی گردد.
سازمان توسعه تجارت اعلام نموده که در تلاش است با رفع محدودیت و ممنوعیت صادراتی (با در نظر گرفتن نیاز بازار داخلی) شرایطی را مهیا کند تا صادرکنندگان حوزه اقلام سلامت محور بتوانند از فرصت های صادراتی در در دوران کرونا استفاد کنند و دنیا در شرایط ممنوعیت های صادراتی داخلی منتظر ایران نمی ماند.
هر چند فعلا تنها مجوز صادرات نانوسیل(ضدعفونی کننده های با پایه غیرالکلی) صادر شده اما در ماه های گذشته هم این سازمان اعلام نموده بود به شرط تضمین تأمین نیاز داخل، امکان صادرات برخی دیگر از اقلام مبارزه با کرونا وجود دارد.
منبع:

1399/10/01
13:53:42
5.0 / 5
1181
تگهای خبر: بازار , توسعه , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web