شریعتی :

عرضه اوراق سلف نفتی به مفهوم افزایش وابستگی بودجه به نفت می باشد

عرضه اوراق سلف نفتی به مفهوم افزایش وابستگی بودجه به نفت می باشد

به گزارش ایزو وب سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس اظهار داشت: عرضه اوراق سلف نفتی به مفهوم افزایش وابستگی بودجه به نفت می باشد و عدم اتکای بودجه به نفت با شعار دادن محقق نمی گردد.مالک شریعتی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه کاهش اتکای بودجه به نفت باید واقعی اتفاق بیفتد و با شعار دادن اتفاق نمی افتد، گفت: اینکه ما به سبب محدودیت در صادرات نفت بگوییم که وابستگی بودجه به نفت کاهش یافته است اما از طرف دیگر تا ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق فروش سلف نفتی به مردم عرضه نماییم، با یکدیگر منافات دارد.
وی بیان کرد: اوراق فروش سلف نفتی، اوراقی مبتنی بر نفت می باشد و عرضه این اوراق هم به این معنا است که وابستگی بودجه به نفت را افزایش دادیم.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اعلان اینکه البته اتکای ما به نفت صفر نیست، اشاره کرد: در مقام مقایسه بهتر آنست که پروژه های عمرانی به نفت متکی باشد تا اینکه هزینه های جاری کشور متکی به نفت باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه به نظر شما میزان فروش نفت در سال آینده تا چه حد خواهد بود، اظهار داشت: گزارش هایی درباره مجموع فروش رسمی و غیررسمی نفت در سالهای ۹۸ و ۹۹ به مجلس ارائه شده است که امیدواریم این روند در سال آینده افزایش پیدا کند.


منبع:

1399/09/20
12:36:52
5.0 / 5
1254
تگهای خبر: آینده , صادرات , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web