بررسی سیاست های اجرائی طرح ملی الگوی كشت در هیات دولت

بررسی سیاست های اجرائی طرح ملی الگوی كشت در هیات دولت

ایزو وب: وزارت جهاد كشاورزی در تازه ترین پیشنهاد خود، پیش نویس «سیاست های اجرائی طرح ملی الگوی كشت» را جهت سیر مراحل بررسی و تصویب، به هیات دولت ارائه كرده است.


به گزارش ایزو وب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، وزارت جهاد کشاورزی به استناد قانون افزایش راندمان بخش کشاورزی و منابع طبیعی، قانون برنامه ششم توسعه کشور و قانون جلوگیری از خرد شدن اراضی کشاورزی و ایجاد قطعات مناسب فنی و اقتصادی و نیز در اجرای تأکیدات رئیس جمهور در خصوص اجرائی نمودن طرح ملی الگوی کشت تا اختتام دولت دوازدهم، پیش نویس «سیاست های اجرائی طرح ملی الگوی کشت» را تهیه و جهت بررسی و تصویب، به هیات دولت ارائه کرده است.
در صورت اجرائی شدن این سیاست ها، قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی که در قالب طرح ملی الگوی کشت تولید می شوند، متناسب با کیفیت، می تواند ۱۰ درصد بیشتر تعیین شود.
همچنین اولویت پرداخت در خرید تضمینی، توافقی و حمایتی محصولات کشاورزی توسط سازمان ها و شرکت های دولتی، با بهره بردارانی است که الگوی کشت را رعایت نموده اند و بهره بردارانی که برمبنای تأیید وزارت جهاد کشاورزی در قالب الگوی کشت عمل می نمایند، از تخفیفات ویژه حامل های انرژی برخوردار خواهند شد که در قوانین بودجه سنواتی پیش بینی می شود.
پرداخت تسهیلات، یارانه سود و کارمزد تسهیلات بانکی، کمک های بلاعوض یارانه نهاده ها و عوامل تولید کشاورزی، حق بیمه سهم دولت، کمک های فنی و اعتباری، ایجاد و تامین زیرساخت های تولیدی و بازاررسانی و سایر تشهیلات و مشوق های مصوب، همچون حمایت هایی است که بهره برداران رعایت کننده الگوی کشت، در اولویت بهره مندی از آنها قرار خواهند گرفت.
پیشنهاد فوق هم اکنون در کمیسیون اقتصاد دولت بررسی می شود.
منبع:

1399/09/11
23:21:04
5.0 / 5
1573
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web