در گفت وگو با ایزو وب پیشنهاد شد

حضور نماینده كارگران در كارگروه شناسایی كارگران فاقد بیمه

حضور نماینده كارگران در كارگروه شناسایی كارگران فاقد بیمه

ایزو وب: رئیس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران حضور نماینده دولت و كارگران در كارگروه شناسایی كارگران فاقد بیمه را خواهان شد.ناصر چمنی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در ورود سازمان تامین اجتماعی به حل مشکل کارگران فاقد بیمه بیکاری اظهار نمود: تاکید معظم له از این جهت است که سازمان تامین اجتماعی می تواند بعنوان یک نهاد غیردولتی به این مساله ورود کند و مدیریت صحیحی نسبت به آن داشته باشد. اگر مقرر است به افراد فاقد بیمه کمک گردد این کمک بوسیله تامین اجتماعی و بطور عادلانه صورت گیرد.

تامین اجتماعی با حق بیمه کارگران اداره می شود

وی با اعلان اینکه سازمان تامین اجتماعی به لحاظ درآمدی وضعیت خوبی ندارد و با فروش منابع و عرضه سهام به بورس سرپا ایستاده است، اضافه کرد: در بحث شناسایی کارگران فاقد بیمه معتقدم که تامین اجتماعی باید فهرست افراد فاقد بیمه، اطلاعات آنها و منابع مالی مورد نیاز را با همکاری وزارت کار مشخص نماید و دولت مبلغی را در اختیار سازمان تامین اجتماعی بگذارد. صندوق تامین اجتماعی غیردولتی است و از محل حق بیمه کارگران اداره می شود ولی دولت بیش از ۲۸۰ هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است و این بدهی ناشی از تعهداتی است که به سازمان دارد.

چمنی اشاره کرد: در تمام کشور در زمان وقوع بحران ها و حوادث غیرقابل پیش بینی، دولتها ردیف و بودجه خاصی را پیش بینی کرده و در اختیار صنوف و مردم قرار می دهند. در جریان کرونا خیلی از کشورها به افراد بیکار شده بیمه بیکاری پرداخت کردند، حتی به افراد بیکار که درآمدی نداشتند ماهانه کمک مالی کردند تا در خانه بمانند.

تاکید بر حضور نماینده دولت و کارگران در جلسات کارگروه

رئیس کانون عالی انجمن های صنفی کارگران درعین حال با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه شناسایی افراد فاقد بیمه در وزارت کار، اظهار داشت: صرف تشکیل کارگروه در سطح وزارتخانه و معاونین کارساز نیست و نماینده تام الاختیار دولت حتما باید در جلسات این کارگروه حضور داشته باشد و در جریان گزارشها و اقدامات صورت گرفته و برآورد منابع مورد نیاز قرار گیرد تا بتوان تصمیم گیری بهتری در این خصوص داشت.

وی اشاره کرد: نماینده کارگران نیز باید در کارگروه حضور یابد تا در تصمیم گیری های مربوط به کارگران و ارائه پیشنهادات به کارگروه نقش خودرا ایفا کند.

چمنی در آخر استفاده از ظرفیت خیرین در موضوع پشتیبانی از کارگران فاقد بیمه را موثر دانست و اظهار داشت: خیرین همیشه در کمک به نیازمندان پیشقدم بوده اند و امیدواریم با پیوند میان تامین اجتماعی و خیرین و منابعی که از طرف دولت و خیرین تامین می شود اعتبار ویژه ای برای کمک به افراد لطمه دیده از کرونا و کارگران فاقد بیمه بیکاری به وجود آید.

منبع:

1399/08/08
19:42:38
5.0 / 5
1407
تگهای خبر: بورس , سازمان , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web