مدیركل تعاون روستایی استان خبر داد

خرید بیشتر از 13 هزار تن گوجه فرنگی كشاورزان كهگیلویه و بویراحمد

خرید بیشتر از 13 هزار تن گوجه فرنگی كشاورزان كهگیلویه و بویراحمد

كهگیلویه و بویراحمد مدیركل تعاون روستایی استان كهگیلویه و بویراحمد از خرید بیشتر از ۱۳ هزار تن گوجه فرنگی از كشاورزان این استان امسال اطلاع داد.


«قدرت الله ویسی» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، اضافه کرد: طی سالجاری ۱۳ هزار و ۴۵۰ تن گوجه که روی دست کشاورزان استان مانده بود در چارچوب خرید حمایتی از کشاورزان خریداری نموده ایم.
وی اظهارکرد: از سازمان تعاون روستایی کشور برای نخستین بار مجوز خرید دریافت کردیم که محصول گوجه کشاورزان گوجه کار شهرستان های باشت، گچساران و کهگیلویه را خرید و طی تفاهم نامه ای از راه اتحادیه تعاون روستایی شهرستان بویراحمد به کارخانه های رب گوجه مرودشت و نورآباد ممسنی استان فارس و مجتمع غذایی آیدا در استان اصفهان ارسال شد.
مدیرکل تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این میزان گوجه فرنگی با اعتباری حدود پنج میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان خریداری و انتقال دارده شدند.
ویسی پور خاطرنشان کرد: یکی از وظایف تعاون روستایی پشتیبانی از کشاورزان صدمه پذیر و قطع دست دلالان و واسطه ها است..
وی افزود: هر کیلوگرم گوجه فرنگی ۴۰۰ تومان یارانه از راه سازمان تعاون روستایی اختصاص داده شد که به حساب کشاورزانی که گوجه خویش را به کارخانه های طرف قرار داد انتقال دادند، واریز شد.
مدیرکل تعاون روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه حدود ۱۱ هزار تن گوجه به مجتمع غذایی آیدا رد استان اصفهان حمل شد، بیان نمود: در همین راستا حدود ۱۱ قلم کالا همچون زیتون، ترشی، کنسرو، رب گوجه و خیار شور به میزان ۴۸ تن با حدود ۳۰ تا ۴۰ درصد تخفیف خرید و در جهت پشتیبانی از تنظیم بازار، در بازار استان بین مردم و بازاریان توزیع شد.
ویسی اظهارکرد: در جهت پشتیبانی از تنظیم بازار و پشتیبانی از قشر صدمه پذیر و مصرف کنندگان برای عرضه محصولات کشاورزی نیاز به ایجاد غرفه در سطح شهرهای استان داریم که انتظار داریم شهرداریها و سازمان صمت استان همچون گذشته در این حوزه ما را حمایت و کمک کنند.
وی تصریح کرد: در صورت حمایت و تأمین غرفه آمادگی داریم که زرشک و زعفران با قیمت مناسب وارد استان نماییم.
منبع:

1399/07/01
19:19:06
5.0 / 5
1400
تگهای خبر: بازار , سازمان , قیمت , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web