مدیرعامل صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران اعلام كرد:

وجود 10 هزار واحد تولیدی راكد در شهرك های صنعتی

وجود 10 هزار واحد تولیدی راكد در شهرك های صنعتی

ایزو وب: سمنان معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران از وجود ده هزار واحد تولیدی راكد در شهرك های صنعتی كشور آگاهی داد و اظهار داشت: هر ساله برخی از این واحدهای راكد به چرخه تولید برمی گردند.


محسن صالحی نیا در حاشیه افتتاح یک واحد صنعتی در سمنان در گفت و گو با خبرنگاران از برنامه ریزی برای احیای 1500 واحد راکد کشور تا اختتام امسال آگاهی داد و اظهار نمود: از شروع امسال تابحال 670 واحد تولیدی راکد در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور احیاء و به چرخه تولید برگشته اند.
وی با اشاره به غیرفعال بودن حدود 10 هزار واحد مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور اضافه کرد: حدود 21 درصد از واحدهای تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور غیرفعال و راکد هستند.
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به برنامه های دولت برای فعال سازی این واحدها اشاره کرد: در گام اول امسال مقرر است که یک هزار و 500 واحد فعال سازی شوند که خوشبختانه در طول این مدت 670 واحد در سطح کشور فعال سازی شدند.
وی افزود: این واحدهای راکد به دلیلهای مختلفی غیرفعال شدند و برای فعال سازی آنها نیز نیازمند اقدامات متفاوتی هستیم. خوشبختانه وزارت کشور در همین راستا همکاری خوبی با شرکت شهرک ها برای فعال سازی این واحدها دارد.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از وجود 860شهرک و ناحیه صنعتی در سراسر کشور آگاهی داد و اظهار نمود: بیش از 46 هزار واحد تولیدی و صنعتی در این شهرک ها و نواحی مستقر هستند که زمینه کاری و محصولات تولیدی متنوعی دارند.
وی در پاسخ به پرسشی درباب واحدهای راکد استان سمنان نیز افزود: امسال و در نخستین گام برای فعال سازی 30 واحد تولیدی و صنعتی راکد استان سمنان برنامه ریزی شده که تابحال 13 واحد استان فعال سازی شدند.
وی از فراهم بودن شرایط برای بهبود تولید در این واحدها در کشور آگاهی داد و اظهار داشت: برخلاف گذشته که عمده مشکلات واحدها به بازار فروش و عرضه برمی گشت و عموما از ناحیه واردات متضرر شده بودند خوشبختانه هم اکنون همه واحدها در حوزه عرضه چه در بازار داخلی و چه در حوزه صادرات مشکل چندانی ندارند.
وی با اعلان اینکه هم اکنون اقبال به تولیدات این واحدها چه در داخل و چه در بخش صادراتی، بالا است اضافه کرد: این مهم پیام خوب و روشنی برای تولیدگران و صنعتگران در سراسر کشور است.
صالحی نیا از بررسی مشکلات واحدهای تولیدی و صنعتی استان سمنان در نشست عصر امروز کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان آگاهی داد و اظهار داشت: بعضی از واحدها در حوزه زیرساخت هایی نظیر آب و برق و یا تامین سرمایه در گردش و... مشکل دارند که این موارد در کارگروه امروز بررسی و برای رفع آن چاره اندیشی خواهد شد.
وی از جمع بندی برخی مشکلات زیرساختی در حوزه شهرک ها و نواحی صنعتی استان سمنان آگاهی داد و وعده داد: این مشکلات را بررسی و برای رفع عمده آنها برنامه ریزی شود.
منبع:

1399/06/25
12:36:35
5.0 / 5
1305
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web