در یك ساعت آغازین معاملات امروز

شاخص بورس با افت ۳۲ هزار واحدی به یك میلیون و ۶۱۵ هزار واحد رسید

شاخص بورس با افت ۳۲ هزار واحدی به یك میلیون و ۶۱۵ هزار واحد رسید

ایزو وب: شاخص كل بورس در معاملات امروز 16 شهریور، با كاهش 32 هزار واحدی، به رقم 1 میلیون و 615 هزار واحد رسید.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، شاخص کل بورس در معاملات امروز با منفی ۳۲ هزار و ۱۲۱ واحد و سقوط ۲ درصدی به رقم یک میلیون و ۶۱۵ هزار و ۶۶۰ واحد رسیده است.
شاخص هم وزن نیز با کاهش سه هزار و ۷۸۷ واحدی در رقم ۴۳۸ هزار واحد قرار دارد.
از ابتدای معاملات امروز تا یک ساعتی که از آغاز این معاملات گذشته است، ۲۷۲ هزار فقره معامله ثبت شده که ارزش آنها دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان برآورد می شود.
ارزش کل بازار هم اکنون ۶ هزار هزار میلیارد تومان است.
فرابورس نیز امروز با ۲۷۳ واحد منفی به رقم ۱۷ هزار واحد رسیده است.
در حال حاضر بازار سرمایه در نمادهای بانکی، لیزینگ، صندوق های سرمایه گذاری، محصولات فلزی، کاشی و سرامیک، شیمیایی و پتروشیمی، دارویی و صنایع غذایی کاملاً سرخ پوش است و تنها در گروه های اوراق تامین مالی و همین طور اوراق تسهیلات مسکن با افزایش قیمت مواجه می باشد.
مجموع ارزش سهام ۹ نماد دارای بیشترین صف فروش در معاملات امروز بیش از ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است این در حالیست که مجموع ارزش سهام ۹ نماد دارای بیشترین صف خرید در این بازار، ۳۰۰ میلیارد تومان (۱۲ برابر) است.
از ابتدای هفته جاری از طرف نهاد ناظر بازار سقف مجوز خرید سهام از طرف حقوقی ها و صندوق های وابسته به دولت و نهادهای عمومی و بانک ها افزایش یافته بود.
در معاملات امروز نیز حقوقی ها مبادرت به خرید سهام بعضی از نمادهای دارای بیشترین صف فروش کرده اند اما در کاهش ارزش سهام این شرکت ها و منفی شدن بازار تأثیری نداشت.


منبع:

1399/06/17
12:12:55
5.0 / 5
1506
تگهای خبر: بازار , بانك , بورس , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web