مقام ارشد كارگری اعلام كرد

تصمیم گیری درباره دستمزد 1400 كار هركسی نیست!

تصمیم گیری درباره دستمزد 1400 كار هركسی نیست!

ایزو وب: رئیس كانون عالی انجمن های صنفی كارگران معتقد می باشد اگر دستمزد در نیمه دوم سال بازبینی شود تاثیر مثبتی در جلسات اختتام سال شورای عالی كار خواهد داشت و مذاكرات دستمزد 1400 در انتهای سال با كمترین فشار و مناقشه ای همراه خواهد بود.


ناصر چمنی در گفت و گو با ایسنا، بازبینی مزد را ضروری دانست و اظهار داشت: بااینکه بطور رسمی از وزارت کار موضوع بازبینی مزد را نشنیده ایم ولی این بحث از جانب سازمان بازرسی کل عنوان شد و برخی رسانه ها در فضای مجازی به آن پرداختند با این وجود معتقدیم بازبینی دستمزد در شش ماهه دوم سال لازم است و باید این مساله یکبار برای همیشه تعیین تکلیف شود.
وی افزود: در سالهای گذشته دیدیم که وقتی دستمزد را به این علت که تورم به وجود می آورد زیر نرخ تورم تصویب کردیم باز هم قدرت خرید جامعه کارگری کم شد. امسال نیز قدرت خرید کارگران دوبار تنزل یافت یکی با گران شدن ارز و دیگری افزایش هزینه های مسکن و مواد خوراکی که موجب شد معیشت کارگران به شدت لطمه ببیند.
نماینده کارگران در شورای عالی کار با اعلان اینکه کارگران نیمی از جمعیت کشور را می سازند و اگر به این مساله واقف باشیم باید برای دستمزد ۱۴۰۰ چاره اساسی بیاندیشیم، اظهار داشت: در وضعیتی که چه بخواهیم چه نخواهیم تورم و افزایش هزینه ها را شاهد می باشیم اگر دستمزد را عاقلانه و منطقی مشخص نماییم باز هم تاثیری در روند تورم ایجاد نخواهد کرد پس باید از حالا به فکر دستمزد سال آینده جامعه کارگری باشیم و به این مطالبه اساسی دقت کنیم.
تاکید بر ضرورت بازبینی دستمزد در نیمه دوم سال
بگفته چمنی اگر بازبینی دستمزد در نیمه دوم سال صورت گیرد، تعیین دستمزد سال ۱۴۰۰ در انتهای سال با کمترین فشار و مناقشه ای همراه خواهد بود و حواشی و مسایلی که در جریان دستمزد امسال به وجود آمد، تکرار نخواهد شد.
وی با اعلان اینکه تصمیم گیری درباب دستمزد ۱۴۰۰ کار هر کسی نیست، اظهار نمود: اگر دولت پای میز مذاکره بنشنید و دستمزد را در نیمه دوم سال افزایش بدهد اساسا تاثیر مثبتی در جلسات شوری عالی کار در انتهای سال خواهد داشت و از فشار مذاکرات مزد خارج خواهیم شد ولی اگر امسال هم مثل سال قبل تا دقیقه ۹۰ بمانیم و مذاکرات را به عید سال بعد موکول نماییم حواشی و مشکلاتی که در تعیین دستمزد ۱۳۹۹ داشتیم را شاهد خواهیم بود.
منبع:

1399/06/03
13:18:00
5.0 / 5
1622
تگهای خبر: آینده , سازمان , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web