رییس كل سازمان امور مالیاتی:

اول شهریور آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی است

اول شهریور آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی است

به گزارش ایزو وب رئیس كل سازمان امور مالیاتی كشور اظهار داشت: شنبه یكم شهریور آخرین مهلت ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل است و این مهلت به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.


به گزارش ایزو وب به نقل از صدا و سیما، امید علی پارسا اشاره کرد: با توجه به این که ۳۱ مرداد آخرین مهلت مقرر قانونی برای ارائه اظهارنامه مالیاتی صاحبان مشاغل مصادف با روز جمعه و تعطیلست پس بر طبق قانون، روز شنبه یکم شهریورماه، آخرین مهلت قانونی برای ارائه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی خواهد بود.

وی از مودیان مالیاتی خواست هر چه سریع تر نسبت به ارائه اظهارنامه الکترونیکی عملکرد سال ۱۳۹۸ خود اقدام نمایند.

پارسا اشاره کرد: کسانی که در موعد مقرر مبادرت به ارائه اظهارنامه نکنند مشمول ۳۰ درصد جریمه غیرقابل بخش خواهند شد. وی اظهار داشت: کارشناسان سازمان امور مالیاتی با افزایش ساعت کار اداری در شعب منتخب امروز و روز جمعه همین طور شنبه یکم شهریور آماده ارائه خدمات به مودیان مالیاتی هستند. رئیس سازمان امور مالیاتی اضافه کرد: برای مالیات مقطوع عملکرد که نیاز به ارائه اظهارنامه ندارد نیز افراد تنها با تکمیل یک فرم می توانند مراحل پرداخت مالیات را انجام دهند و بوسیله الکترونیکی نیز قابل انجام است. وی افزود: مالیات مقطوع عملکرد مشاغلی که سال قبل مالیات آنها تا دو و نیم میلیون تومان بوده است امسال بدون افزایش اعمال می شود. پارسا اظهار داشت: برای مالیات دو و نیم تا پنج میلیون تومان با چهار درصد افزایش و ۵ تا ۱۰ میلیون تومان با هشت درصد افزایش و بالاتر از ۱۰ میلیون تومان ۱۲ درصد افزایش در نظر گرفته شده است.


منبع:

1399/05/31
11:45:23
5.0 / 5
1783
تگهای خبر: خدمات , سازمان , مشاغل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web