در گزارش ایزو وب مطرح شد

ورود 800 هزار تن كالای اساسی به كشور از راه بندر چابهار

ورود 800 هزار تن كالای اساسی به كشور از راه بندر چابهار

مدیركل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از وارد شدن ۸۰۰ هزار تن انواع كالاهای اساسی به كشور از راه بندر چابهار طی ۴ ماه نخست سال جاری اطلاع داد كه رشد ۱۲۵ درصدی نسبت به ۴ ماهه ۹۸ داشته است.بهروز آقایی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت کالاهای اساسی در بندر چابهار تصریح کرد: هم اکنون در بندر چابهار هیچ کالایی تحت عنوان کالای رسوبی از مجموع کالاهای اساسی وارداتی به این بندر نداریم.
وی اضافه کرد: هر مقداری که کالای اساسی وارد می شود، بلافاصله از بندر ترخیص و وارد بازار می شود.
مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: امروز یک کشتی حامل شکر وارداتی در بندر چابهار تخلیه شد که حتی یک تن آن هم در بندر چابهار باقی نمی ماند.
وی خاطرنشان کرد: کالای رسوب شده به مفهوم وجود کالاهای بلا صاحب، اظهار نشده، بدون اسناد یا اسناد مالکیت مخدوش و امثال اینهاست؛ از این نظر هیچ گونه کالای رسوبی در بنادر سیستان و بلوچستان نداریم.
مدیر بندر چابهار اضافه کرد: کالای اساسی غیر رسوبی هم شامل مقداری جو است که بزودی از بندر چابهار ترخیص می شوند؛ کالاهایی که در بندر است، کالاهای در جریان هستند و مشکلات و موانعی برای ترخیص ندارند.
وی خاطرنشان کرد: در ۴ ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل میزان کالای اساسی ورودی به بندر چابهار رشد ۱۲۵ درصدی داشته است. در حوزه های ترانزیت و صادرات هم رشد قابل توجهی در بندر چابهار داشته ایم و چندین برابر شده است.
آقایی بیان نمود: سهم بندر چابهار در واردات کالاهای اساسی امسال برای ورود به بازارهای داخلی، ۴ میلیون تن است.
وی تصریح کرد: از آغاز سال جاری تا کنون، ۸۰۰ هزار تن انواع کالاهای اساسی از راه بندر چابهار وارد کشور شده است.
به گفته مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان هم اکنون کمتر از ۳۰ هزار تن کالای اساسی در انبارهای بندر چابهار موجودی داشته باشیم که آنها هم به تدریج در حال ترخیص و بارگیری به داخل کشور است.


منبع:

1399/05/14
22:47:14
5.0 / 5
1796
تگهای خبر: بازار , صادرات , كالا , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web