معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

كمك ودیعه اجاره مسكن شنبه تصویب می شود

كمك ودیعه اجاره مسكن شنبه تصویب می شود

به گزارش ایزو وب معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: روز شنبه در ستاد ملی مبارزه با كرونا كمك ودیعه اجاره به اقشار كم درآمد تصویب می شود؛ رقم آن فعلا مشخص نمی باشد، اما اساسا بلاعوض نخواهد بود.


محمود محمودزاده در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: وزارت راه و شهرسازی برای کمک به اقشار اجاره نشین، بسته ای را به دولت پیشنهاد داده که روز شنبه در ستاد ملی مبارزه با کرونا تصویب و سریعاً عملیاتی می شود.
وی اضافه کرد: در این حوزه مقرر است مبلغی بعنوان کمک ودیعه اجاره به خانوارهای کم درآمد پرداخت گردد که هنوز جزئیات آن معلوم نیست اما اساسا بلاعوض نخواهد بود.
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه دستگاه های گوناگونی در این خصوص نظر می دهند و دولت به جمع بندی می رسد اظهار داشت: این مورد یکی از موارد کوتاه مدتی است که برای ساماندهی به بازار مسکن در دستور کار دولت قرار دارد.
محمودزاده تصریح کرد: در بخش اجاره همینطور بحث مسکن استیجاری را بعنوان یک سیاست برای کنترل بازار اجاره پیگیری می نماییم. در این حوزه اصلاح آئین نامه را به شهرداری ابلاغ و اعلام آمادگی کرده ایم. مقرر است آنها هم طرح خویش را بفرستند و در جلسه ای درباره آن تصمیم گیری نماییم.
‏وی تصریح کرد: مسکن استیجاری الان به صحن دولت رسیده و منتظر مصوبه نهایی دولت هستیم تا شرکت های اجاره داری بتوانند شکل حقوقی بگیرند و در بازار اجاره نقش ایفا کنند.
به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا در ایام گذشته نشست ستاد اقتصادی دولت با حضور رئیس جمهوری برگزار گردید که ماحصل آن موضوعاتی همچون بسته حمایتی برای مستاجران، پرداخت ودیعه به خانوارهای اجاره نشین کم درآمد، سرعت دهی به پروژه اقدام ملی مسکن، الزامی شدن دریافت کد رهگیری، تسهیل صدور پروانه های ساختمانی و سیاست های مالیاتی همچون در بخش خانه های خالی بود.
منبع:

1399/04/06
13:31:57
5.0 / 5
1364
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web