معاون وزیر اقتصاد:

سال جاری كشور از نظر بودجه و منابع مالی در مضیقه است

سال جاری كشور از نظر بودجه و منابع مالی در مضیقه است

ایزو وب: معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه كشور از نظر بودجه درمضیقه است، اظهار داشت: باید سیاست های تسهیل كسب و كار كه نیازمند كمترین منابع مالی است و اجرای آنها منجر به صرفه جویی می شود را اجرا نماییم.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، محمدعلی دهقان دهنوی در مصاحبه ای با رادیو گفت و گو، با اشاره به راه اندازی سامانه «G4B» برای تسهیل صدور مجوزهای كسب و كار، تصریح كرد: این سامانه از نظر بسترهای فنی كاملاً تكمیل شده است و ما پذیرای تمام مجوزها، شناسنامه ها و فرایندهای الكترونیكی در زمینه كسب و كار هستیم.

وی افزود: از جانب دستگاه ها هم حركت های خوبی در این حوزه شروع شده است و بسیاری از آنها شناسنامه های خود در زمینه صدور مجوزهای كسب و كار را در این سامانه بارگذاری كرده اند و ما در حال كار كردن روی این شناسنامه ها هستیم تا آنها را تسهیل نماییم چون كه شناسنامه های كسب و كار بر مبنای وضع موجود تنظیم شده است در حالیكه شرایط مطلوب می تواند چیز دیگری باشد.
دهنوی با تاكید بر اینكه از هدف ما در این سیستم، كوتاه كردن فرآیند صدور مجوز و بهبود فضای كسب و كار است، اظهار داشت: بعضی از استعلام ها هم به صورت الكترونیكی قابل انجام است و این خود، فرآیند زمانی برای انجام كارها را می كاهد.
معاون وزیر اقتصاد در بخش دیگری از صحبت های خود خاطرنشان كرد: با عنایت به شیوع كرونا و تبعاتی كه داشته است، برخی از دستگاه ها در حوزه فضای كسب و كار كوشیده اند كه امور را تسهیل كنند چنانكه بعضاً اعلام نمودند برای تولید كالای خاصی كه حالا نیاز كشور است احتیاجی به فلان مجوزها نیست و هر كس می تواند در این حوزه اقدام نماید یا اینكه خودشان اتوماتیك وار بعضی از مجوزها را سه ماه تمدید كرده اند.
دهنوی با اشاره به اینكه سال جاری كشور از نظر بودجه و منابع مالی در مضیقه است و باید سیاست هایی كه نیازمند كمترین منابع مالی هستند و اجرای آنها منجر به صرفه جویی در كشور می شود را اجرا نماییم، اظهار داشت: یكی از این سیاست ها، سیاست های تسهیل كسب و كار است و باید همه دستگاه ها در این حوزه كمك كنند تا یك حركت انقلابی در این حوزه ایجاد شود چون كه این حوزه می تواند بیشترین كمك را به مبحث جهش تولید در كشور كند.
وی در ادامه با اشاره به اینكه در سطح ارشد دستگاه های اجرایی همچون وزارت خانه ها و سازمانها بیشترین همراهی برای فعالیت در سامانه G4B وجود دارد و كسی نمی گوید كه این فرایند را قبول ندارد، خاطرنشان كرد: ولی امكان دارد در لایه های اجرایی، مقاومت هایی وجود داشته باشد و یا بعضی از دستگاه ها به خاطر كمبود منابع مالی و امكانات نتوانند همكاری لازم را داشته باشند.
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به اینكه هم اكنون با عنایت به شیوع كرونا روند اینترنتی شدن كسب و كارها شدت گرفته است و در زمینه عرضه خدمات دولتی همچون صدور مجوزها چاره ای جز الكترونیكی كردن امور در جهت كوتاه شدن فرآیندها نداریم، اظهار داشت: فكر می كنم كه سال جاری با كمترین مقاومت در این عرصه روبه رو شویم و سال جاری سال طلایی برای بهبود فضای كسب و كار خواهد بود.
وی در انتها تصریح كرد: همچون دستگاهی كه در چند ماه گذشته با ما در این فرایند همكاری خوبی داشته دستگاه قضائی همچون معاونت اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم قوه قضائیه بوده است.

1399/01/24
14:44:03
5.0 / 5
1701
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web