اجبار اپراتورها در استفاده از رمز یكبارمصرف برای فروش سیمكارت

اجبار اپراتورها در استفاده از رمز یكبارمصرف برای فروش سیمكارت

به گزارش ایزو وب مدیركل حفاظت از حقوق مصرف كننده رگولاتوری از اجبار اپراتورها برای احراز هویت خریداران سیمكارت با روش رمز یك بار مصرف (One Time Password) اطلاع داد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، پیمان قره داغی اظهار داشت: به استناد پروانه اعطاشده به اپراتورها هر مشتركی باید در زمان اشتراك به صورت درست شناسائی شود. هم اكنون اپراتورها ملزم هستند در هنگام خرید یا فعال سازی سیمكارت با روش ارسال رمز یكبار مصرف (OTP) برای احراز هویت درست مشتركان اقدام نمایند.
وی ادامه داد: در این روش در هنگام خرید سیمكارت، یك كد یكبار مصرف به انتخاب مشترك، یكی از سیمكارت های دیگری كه به نام وی در شبكه اپراتورها ثبت شده، ارسال می شود و ادامه فرآیند خرید و فعال سازی سیمكارت جدید با وارد كردن كد یكبار مصرف ارسال شده امكان پذیر است.
قره داغی درباره نحوه احراز هویت كاربرانی كه برای نخستین بار سیمكارت می خرند اظهار داشت: اگر كاربر سیم كارتی از قبل نداشته باشد بایستی برای خرید سیمكارت به یكی از دفاتر فروش منتخب اپراتورها رجوع كند.
مدیركل دفتر حفاظت از حقوق مصرف كننده درباره لزوم عرضه كد یكبار مصرف یا رفتن به دفاتر فروش منتخب برای خرید سیمكارت اظهار داشت: با اجرای این روش، احراز هویت كاربران به صورت دقیق تر انجام شده و از فعال سازی سیمكارت برای افراد با سوءاستفاده از مدارك شناسائی آنان جلوگیری می شود.
وی تصریح كرد: كاربران درصورت مشاهده تخلف و یا رعایت نكردن اجبار كد یكبار مصرف در دفاتر فروش اپراتورها یا دفاتر پیشخوان خدمات دولت می توانند موارد تخلف را به سامانه ثبت و پاسخگوئی به شكایات ۱۹۵ اعلام كنند.1398/09/30
19:47:48
5.0 / 5
2053
تگهای خبر: خدمات , كارت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web