وكیلی:

مجوزی برای انتقال آب خزر صادر نشده است

مجوزی برای انتقال آب خزر صادر نشده است

ایزو وب: یك عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اظهار داشت كه بررسی های انجام شده درباره سوژه انتقال آب خزر به فلات مركزی نشان میدهد كه چنین مجوزی صادر نشده و این طرح فعلا در حد یك طرح مطالعاتی است.


محمد علی وكیلی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به برخی انتقادات درباره سوژه انتقال آب خزر به فلات مركزی اظهار داشت: هفته گذشته رئیس سازمان محیط زیست نامه ای به وزارت نیرو ارسال می كند و این نامه به شكلی است كه گویا بلامانع بودن انتقال آب را اعلام می كند. برداشت نمایندگان خطه شمال هم این بوده كه این نامه مجوزی برای انتقال آب است.
وی اشاره كرد: روز گذشته جلسه ای با وزیر نیرو، رئیس سازمان محیط زیست، استانداران استان های شمالی و نمایندگان مناطق شمالی داشتیم كه با بحث و بررسی های انجام شده روشن شد نامه سازمان محیط زیست مجوز انتقال آب به حساب نمی آید، بلكه این نامه شروطی را بر وزارت نیرو تكلیف كرده كه اگر بنا است این مساله بررسی شود شروط شش گانه ای باید از طرف وزارت نیرو محقق شود.
وكیلی اشاره كرد: برای صدور مجوز انتقال آب مراحل طولانی نیاز است كه هنوز قدمی برای آن برداشته نشده پس جنجالی كه بر روی پروژه انتقال آب خرز به فلات مركزی به وجود آمده یك جنجال بلاوجه است.
این عضو هئیت رئیسه مجلس شورای اسلامی افزود: این كه پروسه مطالعه این طرح چقدر زمان خواهد برد، آیا در پروسه مطالعه مجوزی صادر خواهد شد یا نه و آیا كمیته ماده 2 قانون در آینده چنین مجوزی می دهد اما و اگرهای بسیاری است كه نیاز به مقدمات طولانی مطالعات بسیار و پاسخگویی به سوالات زیادی دارد.
وكیلی با بیان این كه درباره انتقال آب خزر ذهن مردم بی جهت مشوش شده و موجبات نگرانی مردم فراهم شده، اشاره كرد: این طرح فعلا در حد یك طرح مطالعاتی است كه هنوز مقدمات مطالعات آن هم فراهم نشده و نمایندگان نیز متوجه شدند كه چیزی به نام مجوز برای انتقال آب صادر نشده است.
منبع:

1398/08/01
17:01:50
5.0 / 5
1813
تگهای خبر: آینده , سازمان , مجوز
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web