سازمان خصوصی سازی اعلام كرد:

رشد ۱۶ درصدی سود سهام عدالت، ۳ و نه دهم هزار میلیارد تومان واریز شد

رشد ۱۶ درصدی سود سهام عدالت، ۳ و نه دهم هزار میلیارد تومان واریز شد

ایزو وب: سازمان خصوصی سازی تابحال مبلغ 3.956 میلیارد تومان را بعنوان سود به حساب بیشتر از 41 میلیون نفر از مشمولین طرح سهام عدالت كه شماره شبای بانكی خودرا اعلام نموده بودند، واریز شده است.به گزارش ایزو وب به نقل از وزارت امور اقتصادی و دارایی، اهم عملكرد و دستاوردهای وزارت امور اقتصادی و دارایی در باره سهام عدالت از طرف سازمان خصوصی سازی منتشر گردید.
برای هر مشمول دارای یك میلیون تومان سهام حدود ۱۷۵ هزارتومان سود از محل عملكرد سال مالی ۱۳۹۶ واریز شده است كه این مقدار در سال ۱۳۹۵ حدود ۱۵۰ هزار تومان بوده است و این مساله حكایت از رشد ۱۶ درصدی پرداخت سود سهام عدالت دارد.
در راستای اجرای مصوبات شورای عالی اجرای سیاست های كلی اصل (۴۴) قانون اساسی سازمان خصوصی سازی پس از طریق اندازی سامانه الكترونیكی سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir مبادرت به دریافت شماره شبای بانكی مشمولان بوسیله سامانه مذكور كرد كه بر این اساس پروسه توزیع سود سهام عدالت میان مشمولان تسهیل و واریز سود شركت­های سرمایه پذیر برای سهامداران امكان پذیر شد؛ به نحوی كه در شهریورماه سال ۱۳۹۷ مبالغ سود سالهای مالی ۱۳۹۵ و ۱۳۹۶ برای نخستین بار به حساب مشمولان واریز شد.
این در حالی است كه پروسه توزیع سود سهام عدالت همچنان توسط این سازمان پیگیری می شود و خاصیت مهم این كار كه آنرا از تمامی كارهای بزرگ مشابه انجام شده در كشور متمایز می كند آن است كه سود تخصیصی از محل یك ثروت با درآمد دائمی و نه از محل درآمد بیت المال میان اقشار لطمه پذیر توزیع می شود و سود تخصیصی نیز به حساب تك تك افراد مشمول و نه به حساب سرپرست خانوار واریز می شود. همین طور بخش زیادی از این سود به حساب افراد نیازمند واریز می شود و نه به حساب تك تك افراد جامعه.
علاوه بر این به منظور پرداخت مبلغ ۴۶۶۰ میلیارد تومان سود تخصیصی شركتهای سرمایه پذیر بابت عملكرد سال ۱۳۹۶ تابحال مبلغ ۳.۹۵۶ میلیارد تومان توسط سازمان خصوصی سازی به حساب بیشتر از ۴۱ میلیون نفر از مشمولین طرح سهام عدالت كه شماره شبای بانكی خودرا اعلام نموده بودند، واریز شده است.
افزون بر این، با هدف ساماندهی و تكمیل طرح توزیع سهام عدالت، لایحه ساماندهی سهام عدالت نیز با تاكید بر انتقال مالكیت این سهام علاوه بر منافع حاصل از آن به مشمولان به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است.منبع:

1398/07/14
14:11:54
5.0 / 5
1889
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , سازمان , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web