ابوترابی فرد مطرح كرد

كاهش یارانه های پنهان به یك چهارم، تبدیل تحریم ها به فرصت شكوفایی

كاهش یارانه های پنهان به یك چهارم، تبدیل تحریم ها به فرصت شكوفایی

ایزو وب: بگفته عضو هیات عالی حل اختلاف سه قوا، سالانه بیشتر از یك تریلیون و 300 هزار میلیارد تومان یارانه پنهان پرداخت می شود. دولت و مجلس باید حداقل این رقم را به یك چهارم برسانند تا اقتصاد كشور لطمه نبیند.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، محمدحسن ابوترابی فرد در "دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو" با اشاره به اهداف دشمن و تحریم كشور اظهار نمود: دشمن همواره به دنبال این بوده است با اعمال تحریم ها، صنعت كشور را نابود كند. هر چند ما در ایام اول شاهد ركود و تعطیلی برخی صنایع بودیم اما حالا تمام آمارها حكایت از جهش در تولیدات حوزه های مختلف دارد.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به بازدید خود از كارخانه سایپا اظهار داشت: این مجموعه نیز بعد از یك دوران ركود شاهد جهش معناداری در تولید است و پیش بینی سایپا این است كه تولیدات این شركت در سال ۹۸ تا ۵۴۰ هزار خودرو افزایش پیدا كند و تهدیدها به یك فرصت تبدیل گردد. امروز ما توانسته ایم به معنای واقعی تهدیدها را تبدیل به فرصت نماییم. در سال ۹۷ تولید سایپا تا ۷۰۰ دستگاه در روز كاهش پیدا كرده بود، اما در شش ماهه نخست امسال تولید بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ دستگاه در روز افزایش یافته و حدود سه برابر شده است. امروز با یك جهش معنادار مواجه هستیم.
وی با اشاره به صحبت های وزیر صمت درباب نیاز به تامین مالی اظهار داشت: این كه آقای رحمانی گفتند ما به منابع مالی زیادی نیاز نداریم و فقط سرمایه در گردش می خواهیم به مدلول این است كه در سالهای قبل سرمایه گذاری مناسبی انجام شده است. منابع همیشه محدود هستند و مهم این است كه سیاست گذاران كشور منابع را به سمتی هدایت كنند كه اثرگذار و مولد باشد.
ابوترابی فرد با اشاره به اینكه سالانه بیشتر از یك تریلیون و ۳۰۰ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان پرداخت می شود، اظهار داشت: این رقم در كشور همسایه غربی ما صفر است. دولت و مجلس باید با همكاری یكدیگر حداقل این عدد را به یك چهارم برسانند تا اقتصاد كشور ضربه نبیند.
امروز (شنبه) دومین میز تخصصی تعمیق ساخت داخل در صنعت خودرو در محل وزارت صمت با حضور وزیر صنعت، مدیران خودروساز و مدیران قطعه ساز اجرا شد. در میز نخست تعمیق ساخت داخل قراردادهایی بین ساپكو، سازه گستر و مگاموتور با ۳۲ شركت قطعه ساز با هدف تولید ۳۵ قطعه برای یك سال مصرف ایران خودرو و سایپا منعقد شد.
منبع:

1398/07/13
14:38:00
5.0 / 5
1341
تگهای خبر: اقتصاد , تخصص , تولید , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web