تقاضا در بورس همچنان بیشتر از عرضه

تقاضا در بورس همچنان بیشتر از عرضه

ایزو وب: روند افزایش شاخص كل بورس امروز نیز ادامه یافت در نهایت 248 سهم در بورس و 326 سهم در فرابورس با افزایش قیمت مواجه گشتند. همین طور مجموعا 160 سهم در بورس و فرابورس ایران با كاهش قیمت روبرو شدند.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران با رشد ۲۲۰۲ واحدی روبرو شد و به رقم ۳۱۴ هزار و ۴۰۹ واحدی رسید.
همین طور شاخص كل هموزن نیز با رشد ۱۱۱۹ واحد توانست تا رقم ۹۱ هزار و ۵۵۰ رشد كرد. در كنار این شاخص آزاد شناور نیز ۳۷۸۸ واحد رشد كرد و به تراز ۳۶۳ هزار و ۲۱۳ رسید.
شاخص بازار اول نیز با رشد ۱۷۸۸ واحدی رقم ۲۲۸ هزار و ۶۶۵ واحدی را تجربه نمود در عین حال شاخص بازار دوم با رشد ۳۶۳۷ واحد تا عدد ۶۳۸ هزار و ۶۵۰ بالا رفت. سرمایه گذاری غدیر، بانك پاسارگاد، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی و كشتیرانی جمهوری اسلامی ایران هر كدام به ترتیب ۱۸۹، ۱۴۶، ۱۳۲ و ۱۰۹ واحد تاثیر افزایشی روی فاكتورهای بازار داشتند.
اما پالایش نفت اصفهان، فولاد آلیاژی ایران، پتروشیمی پارس و ملی صنایع مس ایران هركدام به ترتیب ۱۱۴، ۵۳، ۴۷ و ۴۲ واحد روی فاكتورهای بازار تاثیری كاهشی داشتند.
امروز در گروه خودرو و ساخت قطعات شاهد معامله ۷۶۸ میلیون سهم و اوراق مالی به ارزش بیشتر از ۲۲۱ میلیارد تومان بود بدین ترتیب این گروه بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص داد.
گروه های بانك و موسسات اعتباری، شیمیایی، فلزات اساسی و سیمانی ها بعد از گروه خودرو بیشترین ارزش را به خود اختصاص دادند.
ارزش كل معاملات بورس تهران به رقم ۲۱۵۳ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از شش میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همین طور تعداد معاملات این بازار رقم ۵۰۷ هزار و ۴۵۴ را تجربه نمود.
در بورس تهران در مجموع ۲۴۸ سهم با افزایش قیمت و ۱۰۴ سهم با افت قیمت روبرو شدند، اما در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت ۴۸ و تعداد نمادهای منفی ۱۰۴ را تجربه كردند.
آیفكس نیز با رشد حدود ۳۰ واحد به روند افزایشی خود ادامه داد و به تراز ۴۱۶۸ رسید. ارزش معاملات فرابورس ایران رقم ۸۸۵ میلیارد تومان را تجربه نمود و حجم معاملات به رقم ۱.۷ میلیارد سهم و اوراق مالی رسید.
منبع:

1398/07/03
20:24:35
5.0 / 5
1819
تگهای خبر: بازار , بانك , بورس , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web