رییس سازمان راهداری به ایزو وب اعلام كرد

پیشبینی تردد 2 و نیم میلیون زائر در اربعین، بلیت اتوبوس گران نمیشود

پیشبینی تردد 2 و نیم میلیون زائر در اربعین، بلیت اتوبوس گران نمیشود

به گزارش ایزو وب رئیس سازمان راهداری اعلام نمود كه پیشبینی می شود در روزهای اربعین حسینی ۲.۵ نفر زائر از چهار پایانه مرزی مشخص شده عبور كنند و بر مبنای توافقات صورت گرفته، قیمت بلیت اتوبوس در این ایام افزایش نخواهد یافت.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، ماه محرم و ایام اربعین یكی از پرترددترین و پرترافیك ترین ایام در جاده های مواصلاتی كشور به سمت استان های غربی است، چونكه نه تنها زائران ایرانی بلكه مسافران خارجی بسیاری هم به ایران وارد می شوند و از مرزهای غربی كشور به سمت نجف و كربلا حركت می كنند.
عبدالهاشم حسن نیا - رئیس سازمان راهداری كشور- در اینباره به ایسنا اظهار داشت: آنچه تا این لحظه قطعی شده چهار پایانه مرزی خسروی، مهران، چذابه و شملچه است كه پیشبینی می نماییم از حدود دو و نیم میلیون نفر زائر بیشتر از یك میلیون تردد از مرز مهران صورت گیرد، حدود ۴۰۰ هزار نفر تردد از مرز خسروی و مابقی زائران هم از راه مرزهای چذابه و شملچه تردد كنند.
وی با بیان این كه مرز شلمچه و چذابه برای خوزستانی ها و دیگر استان های جنوبی مانند بوشهر، هرمزگان، فارس و غیره مورد استفاده قرار گرفته و یكی از مرزهای شلوغ در این ایام به حساب می آید، اظهار داشت: برای فراهم كردن بستر لازم در حوزه ناوگان حمل و نقل عمومی هم حدود ۸۰۰۰ تا ۱۰ هزار اتوبوس پیشبینی شده تا در رفت و آمد زائران مشكلی به وجود نیاید. البته مسافران اربعین از كشورهای افغانستان، پاكستان، آذربایجان و روسیه و هند هم به ایران وارد می شوند و از این چهار پایانه مرزی عبور می كنند.
وی همینطور در مورد قیمت بلیت اتوبوس هم اظهار داشت: گرچه تابحال انجمن شركت های مسافربری به صورت رسمی درباره ی قیمت بلیت اتوبوس اظهار نظر نكرده است اما طبق مذاكرات و توافقات صورت گرفته مقرر شده تا قیمت آن، برای ایام اربعین افزایش پیدا نكند.
وی با اشاره به این كه اغلب زائران ایرانی از وسیله ی شخصی برای رساندن خود به مرزهای ایران و عراق استفاده می نمایند، اظهار داشت: سال قبل هم با وجود پاركینگ های بزرگ تعبیه شده در مرزهای مهران، چذابه و شلمچه ترافیك سنگینی داشتیم و امسال با وجود اضافه شدن مرز خسروی پیشبینی می نماییم همچنان مردم از وسیله ی شخصی استفاده كنند اما زائران اگر می خواهند راحت تر باشند و در این ترافیك ها معطل نشوند از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده كنند.1398/05/30
22:00:58
5.0 / 5
1643
تگهای خبر: سازمان , شركت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web