اختلاف ۲۷ برابری نرخ بیكاری در شهرهای مختلف اروپا!

اختلاف ۲۷ برابری نرخ بیكاری در شهرهای مختلف اروپا!

ایزو وب: بطور كلی كشورهای جنوب اروپا بازار كار نامطلوب تری از كشورهای شمالی دارند.


به گزارش ایزو وب به نقل از مركز آمار اتحادیه اروپا، حدود ۸۰ درصد از شهرهای اروپایی، نرخ بیكاری سال ۲۰۱۸ در مقایسه با نرخ بیكاری سال ۲۰۱۷ كاهش پیدا كرده است. با این وجود نرخ بیكاری در شهرهای مختلف دارای اختلاف بسیار زیادی با یكدیگر است. برای تهیه این گزارش از داده های مراكز آمار كشورهای اروپایی و هم چنین پایگاه داده مركز آمار اتحادیه اروپا استفاده شده است.
بر همین مبنا برای جمعیت ۱۵ تا ۷۴ ساله، شهر پراگ در جمهوری چك با ۱.۳ درصد كمترین نرخ بیكاری را در میان شهرهای مختلف اروپا دارد و سپس این شهر، ساوث وست در انگلیس با ۱.۵ درصد و میتل فرانكن در آلمان با ۱.۸ درصد، مناسب ترین بازار كار سال ۲۰۱۸ را در میان شهرهای مختلف اروپایی دارند.
شهرهای توبینگن و اوبر پفلانتس در آلمان و كمبریا در انگلیس باز دیگر شهرهای اروپایی هستند كه نرخ بیكاری آنها زیر دو درصد است.
از جانب دیگر، بالاترین نرخ بیكاری متعلق به شهر مایوت در فرانسه با ۳۵.۱ درصد بوده است و سپس این شهر، سوئتا در اسپانیا با ۲۹ درصد و مقدونیه غربی در یونان با ۲۷ درصد در رده های دوم و سوم ایستاده اند. ملیلا در اسپانیا، رئونیون در فرانسه و شهر غربی یونان باز دیگر شهرهایی هستند كه نرخ بیكاری در آنها بالای ۲۴ درصد بوده است.
تا آخر سال ۲۰۱۸ نرخ بیكاری در ۷۱ شهر اروپایی زیر ۳.۵ درصد بوده است. متوسط نرخ بیكاری در اتحادیه اروپا ۶.۹ درصد بوده است. در ۳۰ شهر باز نرخ بیكاری بطور متوسط ۱۳.۸ درصد بوده است كه بیشتر آنها در فرانسه، ایتالیا، اسپانیا و یونان قرار گرفته اند.
متوسط نرخ بیكاری در بن جوانان ۱۵ تا ۲۴ سال در اتحادیه اروپا ۱۵.۲ درصد بوده است.
منبع:

1398/02/13
12:06:38
5.0 / 5
1561
تگهای خبر: بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web