وزیر انرژی عربستان سعودی:

عربستان تولید نفت را به تنهایی كاهش نخواهد داد

عربستان تولید نفت را به تنهایی كاهش نخواهد داد

ایزو وب: وزیر انرژی عربستان سعودی در آستانه دیدار رسمی اوپك اعلام نمود كشورش به تنهایی تولید نفت را كاهش نخواهد داد.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، خالد الفالح كه برای دیدار با ایبه كاچیكوو، وزیر انرژی نیجریه به ابوجا سفر كرده بود، اظهار نمود: كشورش برای تثبیت بازار، به تنهایی به كاهش تولید نفت اقدام نخواهد كرد.

اوپك و متحدانش در بحبوحه نگرانی های جهانی نسبت به كندی رشد اقتصادی و عرضه فزاینده از طرف آمریكا كه در توافق كاهش تولید جهانی مشاركت نداشته، مقرر است هفته آینده در وین دیدار كنند.

دورنمای اقتصادی نامطلوب كمك كرد قیمت نفت از ۸۵ دلار در اكتبر به پایین ۶۰ دلار در هفته جاری سقوط كند و موجب شد عربستان سعودی پیشنهاد كاهش قابل توجه تولید را مطرح كند.

با این حال ریاض از طرف دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریكا برای عدم كاهش تولید و پایین نگه داشتن قیمت نفت، تحت فشار قرار گرفته است.

رسوایی قتل جمال خاشقجی، خبرنگار منتقد ریاض در كنسولگری عربستان در استانبول، تصمیم این كشور درباره تولید نفت را پیچیده كرده است. ترامپ با وجود درخواست خیلی از سیاستمداران آمریكایی برای وضع تحریم های شدید مقابل ریاض، از محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان حمایت كرده است.

فالح در دیدار با ایبه كاچیكوو، همتای نیجریه ای خود، اظهار داشت: سیگنال ها از طرف عراق، نیجریه و لیبی در آستانه دیدار ششم دسامبر این گروه مثبت بود و همه وزیران اوپك خواستار احیای ثبات بازار نفت هستند. وزیر انرژی عربستان سعودی به خبرنگاران اظهار داشت: ما بعنوان یك گروه ۲۵ تولیدكننده هر آنچه لازم باشد، انجام خواهیم داد.

ولادیمیر پوتین، رییس جمهور روسیه در حاشیه جلسه سران گروه جی ۲۰ در آرژانتین با محمد بن سلمان دیدار خواهدنمود. مسكو تابحال با درخواست برابر پیوستن به كاهش تولید جدید مقاومت كرده و فالح درباره این كه آیا تغییری در موضع روسیه صورت گرفته است یا خیر مطلبی عنوان نكرد.

وزیر انرژی نیجریه باز اظهار داشت: هنوز زود است درباره مشاركت نیجریه در هر گونه كاهش تولید صحبت نماییم اما عزم قاطعی در داخل اوپك برای تثبیت بازار وجود دارد.

بر اساس گزارش رویترز، نیجریه در دور قبلی كاهش تولید، از مشاركت معاف شده بود اما تولید این كشور از آن زمان بهبود یافته است.

فالح در نوامبر گفته بود عرضه فراوان نفت امكان دارد ایجاب كند كه اوپك و متحدانش تولید خودرا در سال ۲۰۱۹ كاهش دهند.

وی در آن زمان گفته بود میزان عرضه از تقاضا حداكثر یك میلیون بشكه در روز یا معادل یك درصد تقاضای جهانی فراتر خواهد رفت و این احتمال را بیان كرد كه این گروه تولیدش را به همین میزان كاهش خواهد داد.

در این بین، منابع آگاه به رویترز گفتند: الكساندر نواك، وزیر انرژی روسیه برای مذاكره درباره همكاری میان تولیدكنندگان اوپك و غیراوپك با تولیدكنندگان نفت دیدار نمود.
1397/09/07
20:17:01
5.0 / 5
1590
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , بازار , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web