برنامه وزارت نیرو برای افزایش صادرات برق

برنامه وزارت نیرو برای افزایش صادرات برق

ایزو وب: معاون برنامه ریزی امور اقتصادی وزارت نیرو اظهار داشت: برپایه برنامه ریزی های صورت گرفته قرار شده تا میزان صادرات برق افزایش پیدا كند. پیش بینی می گردد تا سال ۱۴۰۴ میزان صادرات برق به ۳۳ میلیارد دلار برسد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، علی بختیار امروز در نشست "بررسی چالش ها و راهكارهای تحقق اهداف صادراتی صنعت برق" با اشاره به برنامه سندیكای صنعت برق با عنوان نقشه راه در این حوزه، اظهار داشت: سه سناریو برای این مورد تعریف شده كه تا سال ۱۴۰۴ میزان صادرات برق به ۱۷ میلیارد دلار، ۲۲ میلیارد دلار و ۳۳ میلیارد دلار خواهد رسید.

وی اضافه كرد: لازم است كه برای تحقق این مساله دولت از تمام ظرفیت های موجود استفاده نماید و اگر در جایی نیاز به مصوبه دولت و مجلس شورای اسلامی است از آنها بهره بگیریم.

معاون برنامه ریزی امور اقتصادی وزارت نیرو با تاكید بر این مساله كه در حوزه صادرات برق توانمندی هایی وجود دارد، اظهار نمود: دلیل این مساله ساختار موجود در مجموعه صنعت برق و كیفیت كالاها و خدماتی است كه از صنعت برق ایران عرضه می گردد به گونه ای كه در بخش دولتی و در بخش خصوصی صنعت برق توانسته موقعیتی را تولید كند كه در هر دوی این عرصه ها رتبه بالایی را داشته باشیم.

بختیار با بیان این كه كیفیت كالا و خدمات صنعت برق از استانداردهای بین المللی برخوردار است، تصریح كرد: این دو شاخصه مهم دلیل توانمندی های شركت های ایرانی برای حضور در بازارهای جهانی است، اما باید به این مورد هم توجه كرد كه این دو مقوله به تنهایی نمی تواند برای صادرات خدمات صنعت برق كافی باشد چون كه هم اكنون ما نیازمند قدرت رقابت هستیم.

به گفته معاون برنامه ریزی امور اقتصادی وزارت نیرو، وجود یك پروسه رقابتی، امكان حضور در بازارهای بین المللی را بالا می برد بنابراین پیشنهاد ما تشكیل كنسرسیوم است، چون كه با تولید یك كنسرسیوم می توانیم علاوه بر افزایش قابلیت ها، از رقابت مخرب هم جلوگیری نماییم.

وی خاطرنشان كرد: در شرایط كنونی بی گمان صنعت برق نیازمند حمایت دولت در تمام زمینه ها است، ازاین رو باید با تقویت بخش خصوصی به فكر افزایش صادرات و ارزآوری بود.
1397/08/12
13:43:11
5.0 / 5
1863
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web