كاهش ماهانه كم سابقه بهای نفت به دنبال تولید فزاینده جهانی

كاهش ماهانه كم سابقه بهای نفت به دنبال تولید فزاینده جهانی

ایزو وب: قیمت نفت بعد از ثبت بزرگترین كاهش ماهانه در بیشتر از دو سال گذشته، روز پنج شنبه به دنبال رشد نشانه های عرضه بالاتر و نگرانیها نسبت به كندی فعالیت اقتصادی، به روند كاهشی روزهای اخیر ادامه داد.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت برای تحویل در ژانویه با ۴۶ سنت یا ۱۰.۶ درصد كاهش، به ۷۴.۵۸ دلار در هر بشكه رسید.

بهای معاملات آتی وست تگزاس اینترمدیت آمریكا ۴۱ سنت نسبت به روز گذشته كاهش پیدا كرد و به ۶۴.۹۰ دلار در هر بشكه رسید.

بهای نفت برنت در اكتبر ۸.۸ درصد و شاخص قیمت نفت آمریكا ۱۰.۹ درصد كاهش داشت كه بزرگترین كاهش ماهانه آنها از ژوییه سال ۲۰۱۶ بود.

كاهش قیمت نفت در روز پنج شنبه بدنبال انتشار آمار اداره اطلاعات انرژی آمریكا روی داد كه نشان داد ذخایر نفت خام این كشور هفته گذشته برای ششمین هفته متوالی افزایش یافته است.

به گفته تحلیلگران گروه بانكی ANZ، رشد چشمگیر ذخایر نفت آمریكا احیانا فشار كاهشی روی قیمت های نفت را حفظ خواهد نمود.

با این حال گلدمن ساكس روز پنج شنبه پیش بینی آخر سال برای قیمت نفت برنت را همچنان ۸۰ دلار اعلام نمود. این بانك اعلام نمود رشد تقاضا برای نفت در سال ۲۰۱۸ همچنان بالاتر از انتظارات بوده و تقاضای چین با وجود نگرانی ها نسبت به كندی رشد دومین اقتصاد بزرگ جهان، همچنان مطلوب مانده است.

طبق آمار رفینیتیو آیكان، تولید نفت خام روسیه، آمریكا و عربستان سعودی كه سه تولیدكننده بزرگ جهان هستند، در نیمه اول سپتامبر به ۳۳ میلیون بشكه در روز رسید كه نشانه دیگری از فراوانی عرضه با وجود بازگشت تحریم های آمریكا ضد ایران است.

این یك افزایش ۱۰ میلیون بشكه در روز از ابتدای دهه جاری است و به معنای آن است كه این سه كشور اكنون یك سوم از تقاضای جهانی برای نفت را تامین می كنند.

روسیه و عربستان سعودی اعلام نموده اند بعد از اجرای تحریم های آمریكا ضد ایران، نفت كافی برای تامین تقاضای بازار فراهم خواهد نمود.

بر اساس جدیدترین نظرسنجی رویترز، اوپك كه متشكل از ۱۵ عضو است، ماه میلادی جاری ۳۳.۳۱ میلیون بشكه در روز نفت تولید كرد كه ۳۹۰ هزار بشكه در روز نسبت به سپتامبر افزایش داشت و بالاترین تولید ماهانه این گروه از دسامبر سال ۲۰۱۶ بود.
1397/08/10
00:45:22
5.0 / 5
1591
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web