معاون وزیر شهرسازی:

قراردادهای اجاره دیگر یك ساله نخواهند بود

قراردادهای اجاره دیگر یك ساله نخواهند بود

ایزو وب: معاون وزیر راه و شهرسازی از ساكن بودن ۱۱ میلیون نفر از جمعیت شهری در بافت های فرسوده كشور اطلاع داد و با لایحه ای كه از جانب دولت عرضه شده قراردادهای اجاره از این به بعد دو ساله خواهد شد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، حامد مظاهریان در جمع خبرنگاران با اشاره به اینكه یكی از مسائلی كه شهرها رنج می برند فرسودگی بافت های اصلی و میانی است كه در طول زمان دچار فرسودگی شده و سرمایه گذاری در آنها صورت نگرفته است، اضافه كرد: در خلال ۵ سال اخیر با سرمایه گذاری در بافت فرسوده هم ناپایداری این بافت ها و هم بخشی از نیاز به مسكن رفع می گردد.

وی اظهار داشت: علاوه بر زیرساخت های لازم (راه، آب، برق، گاز و...) دارای روبناهای شهری نظیر مدرسه، مسجد، مركز خرید و... در بافت فرسوده وجود دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه ۱۱ میلیون نفر از جمعیت شهری در بافت های فرسوده ساكن هستند، اظهار نمود: در برنامه ششم، مجلس بودجه ای را برای احیای این بافت ها قرار داده و وظایف روشنی را مشخص كرده كه با تامین بودجه، این طرح ها در قالب بازآفرینی شهری انجام خواهند شد.

مظاهریان با اشاره به اینكه هدف از بازآفرینی بافت های فرسوده بازسازی محلات و توجه به حیات شهری و افزایش كیفیت زندگی در آنهاست، تصریح كرد: در پنج سال قبل تفاهم نامه كاملی بین همه اركان(شهرداری ها، دولت و مجلس) منعقد شده كه سرمایه گذاری ها در درون بافت های فرسوده معطوف شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد مدت اجاره بهای واحدهای مسكونی اظهار داشت: در این راستا لایحه ای از جانب وزارت راه و شهرسازی با دولت با قید دو فوریت تقدیم شده كه بر مبنای آن مدت اجاره واحدهای مسكونی از یك سال به دو سال افزایش یابد.

وی خاطرنشان كرد: بر این اساس افزایش میزان اجاره بها طی امسال عدد مشخصی خواهد بود.

این مسئول در ادامه درباره واحدهای مسكونی خالی در كشور بیان كرد: مطابق اعلام مركز آمار دو میلیون و ۶۰۰ هزار واحد مسكونی خالی در كشور وجود دارد كه البته تشخیص این واحدها سخت و پیچیده بوده و بر عهده شهرداری ها گذاشته شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار نمود: چنانچه واحد خالی نگه داشته شود بر مبنای آنچه كه در مجلس مصوب شده است هر سال میزان مالیاتی كه به آنها تعلق می گیرد در هر شهر جداگانه دریافت و در همانجا هزینه خواهد شد.

مظاهریان با اشاره به اینكه همینطور زمین هایی كه ساخت و ساز در آنها انجام نشده است در قالب یك لایحه به دولت تقدیم شده تا مورد بررسی قرار گیرد، عنوان كرد: همینطور زمین های شهری كه باید شهرداری ها از آنها مالیات دریافت می كردند بر مبنای قانونی كه ۱۰ تا ۱۲ سال پیش وضع شده بود عمل نشده چون فرآیند دریافت مالیات در آن مشخص نمی باشد اما هم اكنون راهكار اجرایی برای این زمین ها لحاظ شده است.
1397/05/28
23:15:29
5.0 / 5
2302
تگهای خبر: سود
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web