با اختلاف حدود یك میلیونی از بازار آزاد

بانك مركزی سكه را ۲ و هشت دهم میلیون تومان قیمت گذاری كرد

بانك مركزی سكه را ۲ و هشت دهم میلیون تومان قیمت گذاری كرد

ایزو وب: بانك مركزی سكه های پیش فروش با ودیعه سر رسید شش ماهه را برای امروز با نرخ دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تسویه كرده است، این نرخ با قیمت فعلی بازار حدود یك میلیون تومان اختلاف دارد.به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، از هفته گذشته زمان تحویل سكه های پیش فروشی كه با ودیعه و با سررسید شش ماهه ثبت نام شده بودند، رسید و صاحبان این سكه ها می توانند با رجوع به شعب بانك ملی كه در آن ثبت نام كرده اند، سكه های خویش را تحویل بگیرند. با عنایت به اینكه خریداران سكه های پیش فروش با ودیعه، یك میلیون تومان در زمان ثبت نام پرداخت كرده بودند، برای دوره شش ماهه تا چهار درصد و یك ساله تا ۹ درصد تخفیف نسبت به قیمت روز برخوردار شده و باید مابقی را تسویه كنند، این قیمت بر مبنای شرایط روز بازار از جانب بانك مركزی اعلام و اختلاف آن با یك میلیون تومان پرداخت می گردد.

این در حالی است كه در هفته گذشته نخستین تسویه با نرخ حدود سه میلیون و ۸۰ هزار تومان انجام شد كه به آن تخفیف چهار درصدی برای سكه های شش ماهه اختصاص پیدا می كرد، اما از روز پنجشنبه قیمت نهایی دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده و برای امروز (شنبه) هم این نرخ تغییر نكرده است.

مراجعه به شعب بانك ملی از این حكایت داشت كه سكه های پیش فروش با ودیعه، امروز با تخفیف چهار درصدی در نهایت با نرخ دو میلیون و ۷۶۸ هزار تومان تسویه شده و به عبارتی صاحب این سكه در زمان تحویل با حذف یك میلیون تومانی كه در زمان ثبت نام پرداخت كرده بود، اكنون یك میلیون و ۷۶۸ هزار تومان می پردازد. البته قیمت سكه برای هر روز با عنایت به اینكه بر مبنای شرایط بازار و نرخ دلار تعیین می شود، می تواند متغیر باشد.

در حال حاضر قیمت سكه در بازار حدود سه میلیون و ۷۰۰ هزار تا سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان است كه در این حالت دارنده سكه پیش فروش نزدیك به یك میلیون تومان سود می برد. در اواخر هفته گذشته و در روز چهارشنبه كه سكه های پیش فروش آغاز به تحویل شد، قیمت سكه در بازار كه چند روز بود تا مرز سه میلیون و ۱۰۰ هزار تومان نزولی شده بود، افزایش یافت و از چهار میلیون تومان گذشت. برخی تحلیلگران بازار معتقد بودند كه در كنار افزایش قیمت دلار، نرخ بالای سه میلیون تومانی كه بانك مركزی برای سكه پیش فروش تعیین كرد، علامت خوبی به بازار نداد و از ظرفیت سكه بالای سه میلیون تومانی حكایت داشت.
1397/05/20
14:52:47
5.0 / 5
2237
تگهای خبر: بازار , بانك , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web