نماینده ولی فقیه در استان مركزی مطرح كرد:

وضعیت شركت هپكو اسفبار است، سازمان خصوصی سازی به راحتی صنایع را واگذار می كند

وضعیت شركت هپكو اسفبار است، سازمان خصوصی سازی به راحتی صنایع را واگذار می كند

ایزو وب: نماینده ولی فقیه در استان مركزی اظهار داشت: شركت هپكو امروز در وضعیت اسفباری قرار دارد و هر روز شاهد اعتراضات كارگران هستیم.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در نشست مشترك استانداران ادوار استان مركزی و منتخبی از مدیران استان مركزی توضیح داد: با معاون اول ریاست جمهوری مكاتباتی انجام شده است اما تعدد و تكرر مكاتبات و پیگیری ها خسته كننده شده است و سازمان خصوصی سازی به راحتی دست به امضا و واگذاری صنایع می زند.
نماینده ولی فقیه در استان مركزی بیان كرد: صنایع استان مركزی امروز وضعیت مناسبی ندارند و باید به سرعت این شرایط كنترل شده و بهبود یابد و نوسازی و بازسازی صنایع، تجهیزات، تكنولوژی، نیروی انسانی با جدیت دنبال شود.
وی افزود: امروز بحث واگذاری نیروگاه، پتروشیمی، پالایشكاه مطرح است و نوع عملكرد و قیمت گذاری ها خوراكی برای دشمنان و رسانه های بیگانه شده است كه ذلت را به ما تحمیل می كنند و متاسفانه بخشی از این ذلت از جانب خودی ها تحمیل می گردد.
دری نجف آبادی با تاكید بر اینكه واگذاری صنایع شرایط دارد و باید این واگذاری به افراد با اهلیت صورت گیرد، ابراز عقیده كرد: اعتراضات كارگران صنفی است، اما نگران آنیم كه كارگران به جمع معترضانی همچون معترضان ۹ دی و... بپیوندند. لازم است در این راستا كمك هایی دریافت شود چراكه استان مركزی در این عرصه مستعد ضربه است.
وی واگذاری های صورت گرفته را فاجعه دانست و با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اینكه انتظار ما از اجرای اصل ۴۴ اجرای قانون اساسی انقلاب است، اضافه كرد: سرپا بودن یك صنعت برنامه خاصی را می طلبد و باید به سمت ساخت، تولید، مونتاژ درونی، ... حركت كرد. در استراتری توسعه كشور باید بخش خصوصی را مورد توجه قرار داد، اما بطور قطع با ادامه شرایط موجود عاقبت روشنی را برای واگذاری ها متصور نیستم.
امام جمعه اراك تصریح كرد: استان مركزی ظرفیت بسیار بالایی دارد و تحقق این ظرفیت تدبیر و مدیریت مناسب را می طلبد. این استان می تواند سهم بیشتری در تولید ناخالص داخلی كشور داشته باشد و اگر شرایط جدیدی در واگذاری صنایع و توجه به قیمت و اهلیت مدیران صورت نگیرد بطور قطع واگذاری های موفق نخواهد بود، پالایشگاه شازند در نوع تولید و فرآورده های خود چشم و چراغ كشور است و نباید از این سرمایه ساده عبور كرد.
دری نجف آبادی با طرح این سوال كه با فروش پالایشگاه شازند چه كسی آن را خواهد خرید؟ اظهار داشت: هپكو با ۱۰ میلیون تومان واگذار شد حتی اگر سهامدار این شركت ۵۰ درصد مشكلات را حل كرده بود شخصا انعام می دادم اما مشكلی حل نشده و استان درگیر چالش شده است و باید روند واگذاری ها اصلاح شود.
وی اظهار نمود: توسعه استان مركزی بعنوان یك مسئله استراتژیك بر اساس آمایش سرزمین باید دنبال شود و در این راستا باید افق ۲۰ ساله مورد توجه قرار گیرد.
دری نجف آبادی با تاكید بر تلاش جهت تحقق الگوی توسعه پیشرفته و رسیدن جمهوری اسلامی به جایگاه نخست منطقه بیان كرد: كشور درگیر مشكلات و چالش های بودجه ای، اقتصادی و برنامه ریزی است و استانداران بواسطه تجربیات مدیریتی خود از زبده ترین نیروهای كارشناسی كشور به شمار می روند كه می توانند پیشنهادات موثری برای رفع مشكلات ارائه نمایند.
وی با تاكید بر ضرورت جدی گرفتن مسئله آمایش سرزمین در استان مركزی و بازنگری در این راستا اظهار داشت: لازم است در حوزه شرایط جمعیتی، پراكنش صنایع، محیط زیست، جنگل ها و مراتع و.... عنایت و جانمایی مناسبی در عرصه های مختلف صورت گیرد، برای مثال امروز شاهد جانمایی نامناسب فرودگاه اراك در كنار تصفیه خانه فاضلاب اراك هستیم كه توسعه فعالیت ها را مختل كرده است و این امر لزوم جانمایی مناسب را نشان داده است.
دری نجف آبادی خاطرنشان كرد: خوشبختانه دولت در بودجه ۹۷ توسعه راه آهن سریع السیر قم-اراك را در نظر گرفته است، همینطور با عنایت به نزدیكی استان مركزی به تهران لازم است كه كلیه منابع در توسعه فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) با بیش از ۱۶ هزار هكتار وسعت متمركز شود و با عنایت به جانمایی نادرست فرودگاه اراك كه در واقع تضییع بیت المال بوده است توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) مدنظر قرار گیرد.
وی با تاكید بر ضرورت آمایش سرزمین و توجه به حوزه آب، هوا، نیروی انسانی و استقرار جمعیت شهرها و روستاها طی ۵۰ سال آینده اظهار داشت: توسعه استان مركزی بعنوان یك مسئله استراتژیك بر اساس آمایش سرزمین باید دنبال شود و در این راستا باید افق ۲۰ ساله مورد توجه قرار گیرد.1397/02/20
20:50:07
5.0 / 5
1660
تگهای خبر: توسعه , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web