نوبخت مطرح كرد؛

پشتیبانی از كالای ایرانی لزوم ملی، توسعه بدون مشاركت مردم ممكن نیست

پشتیبانی از كالای ایرانی لزوم ملی، توسعه بدون مشاركت مردم ممكن نیست

ایزو وب: رییس سازمان برنامه و بودجه اظهار داشت: رشد و توسعه در هیچ كشوری بدون حضور و مشاركت مردمی و تنها به دست دولت تحقق نمی یابد.به گزارش ایزو وب به نقل از رادیو اقتصاد، محمد باقر نوبخت اظهار داشت: نامگذاری سال «حمایت از كالای ایرانی» از جانب مقام معظم رهبری یك لزوم همه جانبه و ملی برای كشور است.
سخنگوی دولت اضافه كرد: برای تحقق اهداف شعار سال تمامی مردم و مسئولان باید پای كار باشند و از تولید داخلی به معنای واقعی كلمه حمایت و پشتیبانی كنند.
وی همینطور اظهارداشت: مقام معظم رهبری در طلیعه سال نو برای رشد و توسعه كشور دایره خطاب خویش را از مسئولان به تمامی مردم گسترش دادند. ایشان در ادامه اضافه كرد: امسال جهت دستیابی به رشد هشت درصدی در اقتصاد كشور به ۷۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری نیاز است.
نوبخت خاطرنشان كرد: همه منابعی كه دولت در این جهت می تواند استفاده نماید تنها در حد ۳۸۶ هزار میلیارد تومان است؛ ازاین رو نمی توان برای توسعه كشور فقط محدود به منابع دولتی بود بلكه همه آحاد مردم باید در عرصه های مختلف اقتصادی حضور جدی داشته باشند.
وی اظهار داشت: اگر یك آمیزه و تلفیقی از شراكت عمومی وخصوصی در این جهت شكل گیرد بدون شك شاهد تغییر و تحولات جدی در اقتصاد كشور خواهیم بود.
كسب مجوز اجرای مدل مشاركت عمومی و خصوصی در اقتصاد
رییس سازمان برنامه و بودجه با اشاره به اینكه مشاركت عمومی و خصوصی در دنیا بعنوان یك مدل اقتصادی موفق پذیرفته شده است، اضافه كرد: خوشبختانه در قالب تبصره ۱۹ قانون بودجه سال ۹۷ از مجلس شورای اسلامی مجوز پیاده سازی این مدل در كشور دریافت شده؛ ازاین رو از این جهت دولت متمركز خواهد شد تا منابع خویش را بیشتر در جهت پشتیبانی از بخش خصوصی هزینه كند.
وی خاطرنشان كرد: نامگذاری سال ۹۷ به نام سال «حمایت از كالای ایرانی» از جانب مقام معظم رهبری یك لزوم حیاتی برای كشور است.
نوبخت اظهار داشت: تحقق سفارش به حق و درست مقام معظم رهبری در سال پیشرو ضمن حمایت و پشتیبانی مالی دولت از بخش غیردولتی باید بستر سرمایه گذاری مردمی در جامعه ارزان و آسان باشد تا كالاهای ایرانی از حیث كمی و كیفی رشد روز افزون پیدا كند.
سخنگوی دولت ضمن تاكید بر ترغیب و تشویق مردم به مصرف كالای ایرانی تصریح كرد: كالاهای ساخت داخل از حیث كمی به حد كفایت باید در كشور تولید و از نظر كیفی قابل رقابت با اجناس سایر ممالك دنیا باشد از این جهت مسئولیت تولیدكنندگان امسال خیلی سخت تر از گذشته است.
معاون رئیس جمهور خاطرنشان كرد: دولت تمام قد در جهت پشتیبانی از سرمایه گذاران، تولیدكنندگان، كارآفرینان و صنعتگران داخلی جهت تحقق اهداف شعارسال و توسعه همه جانبه كشور خواهد بود.

1397/01/10
16:23:13
5.0 / 5
1798
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
ایزو وب
ISO Web