گزارش صندوق بین المللی پول از سایه روشن های ارزهای مجازی

گزارش صندوق بین المللی پول از سایه روشن های ارزهای مجازی

ایزو وب: چه ارزش بیت كوین بالا برود و چه ارزش آن پایین بیاید مردم سراسر جهان یك سوال را می پرسند: دارایی های مجازی واقعا چه پتانسیلی دارند؟


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، در گزارش صندوق بین المللی پول آمده است: فناوری پشت این ارزها نظیر بلاك چین، پیشرفتی هیجان انگیز به حساب می آید كه می تواند در زمینه مربوط به امور مالی، انقلابی تولید كند. می تواند برای مثال ظرفیت بخش مالی را با تامین روشهای جدید و ارزان برای كسانی كه فاقد حساب های بانكی هستند و یا میلیون ها فرد ساكن كشورهای كم درآمد فراهم كند. مزیت های ممكن حتی بعضی از بانك های مركزی را واداشته است به ایده صدور ارزهای مجازی بانكی فكر كنند.
دلیل مشابهی كه دارایی های مجازی یا آن طور كه بعضی از مردم می گویند ارزهای مجازی را بسیار جذاب جلوه می دهد، آنها را خطرناك ساخته است. حملات دیجیتالی عموما با استفاده از غیر متمركز ساختن انجام می گردد كه نیازی به بانك های مركزی نباشد. این مساله به معامله گران ارزهای مجازی اجازه می دهد بر خلاف معاملات با استفاده از وجوه نقد، ناشناس بمانند. در نتیجه این ارزها توانایی بالقوه ای جهت استفاده در امور پولشویی و تامین مالی تروریسم دارند.
این وام دهنده جهانی در بخش دیگری از گزارش خود می افزاید: به شكل واضح پولشویی و تامین مالی تروریستها تنها یكی از ابعاد خطرات ارزهای مجازی می باشند، ثبات مالی خطر دیگر آنهاست. رشد سریع دارایی های مجازی سبب نوسانات شدید در قیمت آنها شده است و ارتباط نامناسب آنها با جهان سنتی مالی می تواند به آسانی منجر به نوسانات جدید شود.
در نتیجه باید چارچوب قانونگذاری معینی را برای مواجهه با این مساله توسعه دهیم. خیلی از سازمانها این كار را آغاز كرده اند، صندوق بین المللی پول هم روی این مسائل كار می كند. توقف پولشویی و مبارزه با تامین مالی تروریسم، بخشی از كار ما در ۲۰ سال اخیر بوده است. با عنایت به استاندارد های " اف ای تی اف" تا كنون صندوق پول ۶۵ چارچوب قانون گذاری و اندازه گیری را معرفی كرده است و به ۱۲۰ كشور كمك كرده است ظرفیت خویش را بالا برند. تلاش صندوق بر این بوده است تا به كشورهای عضو كمك نماید با جریانات مالی غیر قانونی گلاویز شوند.
برای آن كه تلاشها موثر باشد، باید همكاری نزدیك بین المللی صورت گیرد. از آن جا كه ارزهای مجازی هیچ حد و مرزی نمی شناسند، چارچوب قانون گذاری آن ها هم باید جهانی باشد.

1396/12/23
14:25:53
5.0 / 5
2028
تگهای خبر: بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web