منظور خبر داد؛

اختصاص ۱۱ و هفت دهم هزار میلیارد تومان برای معیشت بازنشستگان

اختصاص ۱۱ و هفت دهم هزار میلیارد تومان برای معیشت بازنشستگان

ایزو وب: رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از تامین 11 هزار و 700 میلیارد تومان برای تامین معیشت و آینده بازنشستگان و شاغلان کشور آگاهی داد.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، داود منظور رییس سازمان برنامه و بودجه در صفحه مجازی خود نوشت: با هدف بهبود رفاه اقشار کمتر برخوردار جامعه و ارتقا عدالت در دسترسی آحاد هموطنان به امکانات و زیرساخت های حیاتی، سازمان برنامه و بودجه در سال ۱۴۰۳ اعتبارات بخش های مربوطه را با این نگاه افزایش داد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد دسترسی به آب شرب اشاره کرد: این هدف به عنوان پیش زمینه توسعه در بودجه ۱۴۰۳ مورد توجه قرار گرفت.
وی به افزایش ۷۳ درصدی طرح های تامین آب به شهرها و روستاها اشاره نمود و اظهار داشت: ساخت طرح های سد و انتقال آب آشامیدنی ۷۳ درصد افزایش داشته و افزایش ۶۰ درصدی طرح های آبخیزداری و طرح حاکمیت آب روی داده است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه در مورد پشتیبانی از اقشار نیز اضافه کرد: در راستای حفظ کرامت انسانی و عدالت توزیعی، در تعامل با نهادهای مربوطه با افزایش میانگین ۲۰ درصدی نسبت به سال قبل روبه رو شده است. همین طور افزایش ۲۳ درصدی امتیازات رفاهی نسبت به سال قبل روی داده است.
منظور همین طور در مورد برنامه دولت در پرداخت بدهی خود به تامین اجتماعی نیز اظهار داشت: برمبنای قانون بودجه ۱۳۰ همت از بدهی دولت به تامین اجتماعی در نظر گرفته شده است. همین طور یک ردیف مستقل برای اجرای قانون پشتیبانی از توان یابها با اعتبار ۱۳ همت و نیز افزایش ۳۰ درصد اعتبارات کمیته امداد امام خمینی روی داده است.
به گفته رییس سازمان برنامه و بودجه، بودجه بنیاد شهید ۱۲ همت زیاد شد، اعتبارات بهزیستی ۶ همت افزوده شد و اعتبارات کمیته امداد ۳.۱ همت افزایش پیدا کرد. در بخش بهداشت و درمان نیز، اعتبارات با ۲۹ درصد رشد همراه شد، جذب ۲۵ هزار نفر در کادر درمان و ۱۸۰۰ نفر در هیأت علمی بهداشت و درمان از دیگر اقدامات دولت سیزدهم بوده است.1403/03/12
10:55:06
5.0 / 5
142
تگهای خبر: آینده , توسعه , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web