تا پیش از ساعت ۱۱ امروز هیچ گونه خاموشی برنامه ریزی شده نداشتیم

تا پیش از ساعت ۱۱ امروز هیچ گونه خاموشی برنامه ریزی شده نداشتیم

به گزارش ایزو وب سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: تا پیش از ساعت ۱۱ امروز هیچ گونه خاموشی برنامه ریزی شده در بخش خانگی نداشتیم و بعد از آن ۲۲۰۰ مگاوات خاموشی در کشور اعمال شد.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، مصطفی رجبی مشهدی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه روز گذشته به علت حادثه در پست ۴۰۰ کیلو ولت تهرانپارس یک ترانسفورماتور و کابل ها گرفتار حریق شدند که با کمک آتش نشانی خاموش شد، اظهار نمود: با خروج این تراسفورماتور حدود ۳۵۰ مگاوات خاموشی روی پست های ۶۳ کیلوولت شرق تهران وجود دارد و همکاران برق منطقه ای در تلاشند تا این مشکل برطرف شود.
وی ادامه داد: تلاش می شود تا هرچه زودتر در شرایط پایدار تأمین برق قرار بگیریم که این مورد نیازمند همکاری همه مشترکان است.
سخنگوی صنعت برق افزود: همکاری مشترکان بخصوص در ساعت اوج مصرف سبب خواهد شد از میزان خاموشی ها در بخش خانگی کاسته شود. همینطور خاموشی خارج از جداول هم کاهش خواهد یافت.
رجبی مشهدی با اشاره به اینکه مشترکانی که در این دوره سخت با بخش برق همکاری بیشتری داشته باشند، مورد تشویق های بیشتر هم قرار می گیرند، اظهار داشت: از روز گذشته صنایع بزرگ کشور همکاری بیشتری برای جابجایی مصرف برق داشته اند که این امر در حال افزایش است.
وی افزود: وزارت نیرو از این مورد که عملیات تعمیرات و اورهال سالانه کارخانه ها و صنایع به این زمان منتقل شود، استقبال می کند و قطعا مشترکانی که در این دوره با وزارت نیرو همکاری بیشتری داشته باشند، مورد تشویق بیشتر هم قرار خواهند گرفت.
سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: پایش جدی مشترکان پر مصرف همچون اداره ها، نهادها و بانک ها از دیگر اقدام هایی است که به صورت جدی دنبال می شود.
به قول رجبی مشهدی برق این دستگاه ها در صورت رعایت نکردن و بعد از اخطار قطع خواهد شد.
منبع:

1400/04/17
13:09:40
5.0 / 5
143
تگهای خبر: بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web