رئیس سازمان تعزیرات حكومتی:

نظارت روزانه بر 80 هزار نانوایی كار سختی است

نظارت روزانه بر 80 هزار نانوایی كار سختی است

به گزارش ایزو وب رییس سازمان تعزیرات حکومتی اظهار داشت: هرچند 80 هزار واحد نانوایی در سطح کشور موجود است که نظارت روزانه بر این واحدها کار سختی است اما نظارت جزو تکالیف و وظایف سازمانی تعزیرات، اصناف، اتحادیه ها و سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و.. است.به گزارش ایزو وب به نقل از خانه ملت، جمال انصاری رییس سازمان تعزیرات حکومتی، درباره گرانفروشی برخی نانوایان، اظهار داشت: قیمت نان موضوع پر بحثی است چونکه از یک سو جامعه مصرف کنندگان بسیار گسترده بوده و از طرف دیگر بخشی زیادی از مردم از این مسیر ارتزاق می کنند.

وی اضافه کرد: در چند سال قبل موضوع تغییر قیمت نان و یکسان سازی نرخ آرد همیشه مطرح بوده اما تا زمانی که در این زمینه تصمیمی ستاندن نشده، سازمان تعزیرات حکومتی و سایر دستگاهها مکلف اند با هر تغییری در کیفیت و کمیت نان برخورد کنند.

معاون وزیر دادگستری افزود: هرچند ۸۰ هزار واحد نانوایی در سطح کشور موجود است که نظارت روزانه بر این واحدها کار سختی است اما نظارت جزو تکالیف و وظایف سازمانی تعزیرات، اصناف، اتحادیه ها و سازمان پشتیبانی از حقوق مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و.. است.

وی با اشاره به تشدید نظارت ها، افزود: روند آماری سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ نشان میدهد که پرونده های سازمان تعزیرات حدود ۲۵ درصد در زمینه مربوط به نان در مسائلی مانند کیفیت، قیمت و... بالا رفته است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با اعلان اینکه باید به بررسی ادعای نانوایان توجه کرد که آیا زمان آن رسیده که قیمت نان افزایش یابد یا خیر؟ اظهار داشت: افزایش قیمت نان، قبل از اعلام از طرف مجمعی رسمی، تخلف بوده و با متخلفان برخورد و جریمه های نقدی، پلمپ واحد و... برای آنها در نظر گرفته شده است.

منبع:

1400/03/11
21:02:55
5.0 / 5
699
تگهای خبر: اصناف , تولید , سازمان , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
ایزو وب
ISO Web