سوسوی بی جان چراغ سبز بورس!

سوسوی بی جان چراغ سبز بورس!

ایزو وب: حدود یک هفته از معرفی بسته حمایتی دولت از بازار سرمایه در قالب 10 مصوبه که طی آن مقرر است نقدینگی جدیدی وارد این بازار شود گذشته است، مصوباتی که هرچند موجب شدند چراغ سبز بورس پس از مدت ها روشن شود اما عمر آن چندان طولانی نبود.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، باتوجه به شرایط بازار سرمایه، سازمان بورس و اوراق بهادار و وزارت اقتصاد بسته حمایتی تحت عنوان ۳+۷ تهیه کردند که مورد تصویب سران شورا هم قرار گرفت و در مرحله ستاندن تایید نهایی قرار دارد. از ۱۰ مورد این بسته اجرای سه مورد آن در روز ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ ابلاغ گردید که شامل اختصاص یک درصد از منابع صندوق توسعه ملی به صندوق تثبیت بازار سرمایه، امکان استفاده نهادهای مالی بازار سرمایه از تسهیلات بانکی و امکان سرمایه گذاری اتباع خارجی در بورس ایران میشود.
هفت مصوبه دیگر نیز ابلاغ گردیده و در مرحله ستاندن تاییدیه نهایی قرار دارند. با این وجود مصوبات حداقل تا کنون به بهبود حال بازار سرمایه کمکی نکرده اند. به طوریکه بازار سرمایه هفته جاری را با چراغ قرمز شروع کرد و شاخص کل با ۴۷۵۹ واحد نزول تا رقم یک میلیون و ۱۶۷هزار واحد کم شد. روز یکشنبه نیز شاخص کل بورس با ۱۵ هزار و ۵۹۰ واحد کاهش در رقم یک میلیون و ۱۵۱ هزار واحد ایستاد.
ورق بورس در روز دوشنبه برگشت و شاخص کل بورس در این روز با ۵۵۷۲ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۵۷ هزار واحد رسید. همین طور در روز سه شنبه شاخص کل بورس با ۲۱ هزار و ۹۳۴ واحد افزایش به رقم یک میلیون و ۱۷۹ هزار واحد رسید.
در روز چهارشنبه، شاخص کل بورس روندی پرنوسان را پشت سر گذاشت بطوریکه در ساعات ابتدایی معاملات با روندی صعودی تا یک میلیون و ۱۹۰ هزار واحد افزایش یافت اما در ساعات میانی و پایانی روندی نزولی به خود گرفت شاخص کل بورس در این روز با ۴۴۵۰ واحد افزایش تا رقم یک میلیون و ۱۸۳ هزار واحد صعود کرد.
با وجود این، مسئولان بورسی براین باورند که این بسته حمایتی اساسا می تواند منجر به رونق بازار شود چونکه سمت تقاضای بازار تقویت می شود.
منبع:

1400/02/23
10:48:15
5.0 / 5
350
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web