از سوی بانك مركزی ابلاغ شد؛

جزئیات تكالیف بودجه ای نظام بانكی در سال ۱۴۰۰

جزئیات تكالیف بودجه ای نظام بانكی در سال ۱۴۰۰

توثیق سهام شرکت های دولتی مشمول واگذاری نزد مؤسسات مالی و اعتباری جهت اخذ تسهیلات،  جز با تأییدکتبی وزیر امور اقتصادی و دارایی در سال ۱4۰۰ ممنوع است.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، بانک مرکزی در بخشنامه ای اهم تکالیف شبکه بانکی کشور مقرر در قانون بودجه سال ۱۴۰۰ کل کشور را به شرح زیر ابلاغ کرد:
جز (۳-۲) بند الف تبصره ۲: بانکهای دولتی مکلفند همکاریهای لازم در ستاندن سفارش های خرید و فروش واحدهای سرمایه گذاری صندوق و یا سهام موضوع این جز را بوسیله شعب خود انجام دهند.
بند (ح) تبصره ۲: هرگونه توثیق سهام شرکت های دولتی مشمول واگذاری نزد مؤسسات مالی و اعتباری جهت ستاندن تسهیلات، جز با تأیید کتبی وزیر امور اقتصادی و دارایی ممنوع می باشد.
بند (ز) تبصره ۱۸: به بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی اجازه داده می شود از محل منابع خود همچون منابع حاصل از واگذاریدارایی های مازاد در هر یک از طرح (پروژه) های بزرگ زیربنایی و طرح های تملک دارایی های سرمایه ای نظیر طرح های آزادراهی و بزرگراهی و راه های اصلی، صنعتی و تولیدی در قالب تامین مالی و تملک و ایجاد شرکت و صندوق طرح (پروژه) و حداکثر تا سقف ۴۰ درصد از سرمایه پایه خود (با احتساب سهم سرمایه گذاری در شرکت های در رابطه با فعالیت بانکداری) مشارکت نمایند. بانک ها و مؤسسات اعتباری موظفند حداکثر ظرف مدت پنج سال بعد از بهره برداری از طرح های صنعت و تولیدی مذکور نسبت به واگذاری آنها اقدام نمایند. در غیر این صورت با گذشت پنج سال از تاریخ بهره بردای مشمول جریمه های ماده (۱۷) قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور می شوند

1400/02/08
15:39:42
5.0 / 5
249
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , تولید , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web