رئیس سازمان ملی استاندارد:

سایپا متفاوت از دهه های گذشته، در راه نوآوری و توسعه است

سایپا متفاوت از دهه های گذشته، در راه نوآوری و توسعه است

به گزارش ایزو وب رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: امسال شاهد عرضه خودرو های جدید و باکیفیت به بازار توسط سایپا خواهیم بود و این گروه خودروسازی به سمت تأمین رضایت مردم حرکت می کند.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر به نقل از سایپا، غلامرضا شریعتی در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات و خطوط تولید گروه خودروسازی سایپا، عنوان کرد: سالهای گذشته، مجموعه سایپا انواع محدودی خودرو تولید می کرد که بخشی از آن به صورت سی. کی. دی بود، اما در دو سال گذشته این مجموعه با خوداتکایی به پیشرفت های خوبی رسیده و توانسته با طراحی و تولید خودرو های جدید به سمت تأمین نیاز مشتریان و به روز رسانی صنعت خودرو حرکت نماید.
وی با اشاره به اینکه گروه خودروسازی سایپا در راه نوآوری و توسعه است، تاکیدکرد: آنچه که در مرکز تحقیقات سایپا دیده شد، مبین کار بزرگی است که توسط مهندسان داخلی در حال انجام می باشد، بنابراین با ادامه رویکرد فعلی، صنعت خودرو می تواند به پیشرفت هایی که از سالهای دور انتظار آن می رفت، برسد.
مدیریت حاکم بر سایپا مبتکرانه و نوآورانه است
رئیس سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به اینکه امسال شاهد ورود خودرو های جدید سایپا به بازار و رونمایی محصولات جدید خواهیم بود، اظهار داشت: تنوع گسترده در محصولات خودرویی، ارتقاء سطح تکنولوژی خودرو ها و رشد کیفی سه مقوله ای است که این خودروساز هدف گذاری کرده است که طی سالجاری و سال آینده محقق کند.
وی افزود: مدیریت حاکم بر سایپا مبتکرانه و نوآورانه است و تلاش شده برای احترام به حقوق شهروندان و نظرات مشتریان برنامه ریزی های لازم صورت گیرد؛ اساسا در این راه ایراداتی وجود دارد که این شرکت خودروساز باید برای حل آنها گام بردارد.
شریعتی تصریح کرد: هیچکس انتظار ندارد که در شرایط سخت تحریم خودروساز ایرانی با خودروسازان مطرح خارجی که سالهای متمادی است در بازارهای بین المللی حضور دارد، تطابق داشته باشد اما حرکت به سمت توسعه و حل چالش ها لزوم دارد.
وی با اشاره به اینکه گروه خودروسازی سایپا با عنایت به طراحی خودرو های جدید و به روز این امکان را خواهد داشت که صادرات محصولات خویش را به کشورهای منطقه گسترش داده و با سایر شرکتهای خارجی در بازار منطقه رقابت کند، خاطرنشان کرد: با عنایت به توسعه مناسب صنعت خودرو، دیگر این صنعت نیازمند حمایت های غیر متعارف نیست، البته پشتیبانی از تولیدات داخل وظیفه دولت ها است و در تمام کشورها انجام می شود.
ادامه حرکت توسعه ای سایپا
رئیس سازمان ملی استاندارد تصریح کرد: امیدوارم حرکت توسعه ای سایپا متوقف نشود و فرآیندی که وجود دارد حمایت و پشتیبانی شود.
وی با اشاره به اینکه شرایط سال جاری و سالهای آینده سایپا متفاوت از دهه های گذشته است، خاطرنشان کرد: من به توسعه این مجموعه امیدوار هستم و اساسا با افزایش فعالیت مهندسان داخلی و نیاز سنجی بازار میتوان صنعت خودروی کشور را متحول کرد.
تقدیر برای خروج پراید
شریعتی ضمن تقدیر از مدیرعامل گروه خودروسازی برای خروج پراید از خط تولید این مجموعه، اظهار داشت: ورود خودرو های ایمن و به روز اتفاق خوبی بود که پس از خروج پراید با جدیت بیشتری دنبال شد؛ از سایپا انتظار داریم که این حرکت رو به جلو را با شتاب بیشتری ادامه دهد.
وی در ادامه به مبحث استاندارد ۸۵ گانه خودرو اشاره نمود و اضافه کرد: با عنایت به رشد صنعت خودرو از شرکتهای خودروسازی می خواهیم تنها به استانداردهای الزامی بسنده نکنند و در جهت انتظارات مشتریان و احترام به مصرف کنندگان خودرو، سطح استانداردها را افزایش دهند؛ بگونه ای که سازمان ملی استاندارد خویش را با استانداردهای به روز و بومی شده خودروسازان تطبیق دهد.
شاهین؛ با استانداردهای سخت گیرانه
رئیس سازمان ملی استاندارد ضمن اشاره به استاندارد مناسب خودروی شاهین که از اواخر سال قبل وارد بازار شده است، اظهار داشت: برای تدوین استاندارد این خودروی تولید داخل، همکاریهای گسترده ای بین سازمان ملی استاندارد و گروه خودروسازی سایپا صورت گرفت که نتیجه آن بسیار مطلوب بود؛ هر دو مجموعه تلاش کردند که با وجود شرایط سخت تحریم سطح استاندارد خودروی شاهین را بالا ببرند.
وی افزود: هر میزان که استانداردها سخت گیرانه تر باشد قطعا رضایت مشتریان بیشتر خواهد شد و صادرات خودرو های تولید داخل میسر می شود؛ در این میان لزوم دارد تأمین رضایت مردم اولویت خودروسازان باشد.
رئیس سازمان ملی استاندارد اظهار داشت: امسال شاهد ورود خودروهایی به بازار خواهیم بود که خودروسازی سایپا بر مبنای سلیقه مشتریان و رعایت استانداردها تولید می کند.
وی خاطرنشان کرد: با روند توسعه ای که سایپا در پیش گرفته است نگاه جامعه به صنعت خودرو تغییر خواهد نمود و دیگر مردم به دنبال خودرو های خارجی نخواهند بود.
شریعتی عنوان کرد: صنعت خودرو با وجود سخت ترین شرایط تحریمی و مشکلات جدی که با آن مواجه گردید توانست به موفقیت برسد.


منبع:

1400/02/04
21:05:42
5.0 / 5
558
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web