كمبود خرما نداریم

كمبود خرما نداریم

ایزو وب: رئیس انجمن ملی خرمای ایران اظهار داشت: سال زراعی پرمحصولی داشتیم، ازاین رو خرما به اندازه کافی در سردخانه های کشور برای ماه رمضان موجود است.محسن رشید فرخی در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه سال زراعی گذشته از نظر میزان تولید خرما و کیفیت آن سال خوبی بود، اظهار داشت: بیشتر از یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن خرما در کشور تولید شد و امیدواریم سال زراعی پیش رو هم سال پرمحصولی باشد.

وی افزود: مصرف خرما نسبت به سال قبل افزایشی نداشته، ازاین رو خرما به اندازه کافی در سردخانه های کشور برای ماه رمضان موجود است و از نظر کیفیت و قیمت هم مناسب هستند.

رئیس انجمن ملی خرمای ایران افزود: شاید بتوان گفت خرما تنها محصولی است که ظرف دوسال گذشته افزایش قیمتی در مبدا نداشته و اگر هم افزایش قیمت رخ داده بسیار جزئی بوده است.

وی با اشاره به اینکه خرمای پرمصرف در ماه رمضان خرمای مضافتی است، اظهار داشت: هم اکنون قیمت خرمای مضافتی در مبدا ۲۱ تا ۲۲ هزارتومان است و تعیین قیمت آن برای مصرف کننده توسط ستاد تنظیم بازار صورت می گیرد.

رشید فرخی خاطرنشان کرد: همکاری خوبی با ستاد تنظیم بازار، جهاد کشاورزی و وزارت صمت داریم و آمادگی این را داریم که به هر جایی که نهادهای مذکور معرفی کنند و به هر میزان خرما با قیمت مصوب تحویل دهیم.

وی همینطور از همکاری انجمن ملی خرما با سازمان میادین میوه و تره بار شهرداری هم اطلاع داد و اظهار داشت: با سازمان میوه و تره بار شهرداری هم همکاری خوبی داریم و آنها طی نامه ای آمادگی خویش را برای در اختیار قرار دادن غرفه های مجانی اعلام نمودند. افرادی را معرفی کردیم تا خرما به صورت مستقیم در ماه رمضان در میادین هم ارائه شود و به اندازه کافی سر سفره های ماه رمضان مردم قرار گیرد.

منبع:

1400/01/24
14:10:16
5.0 / 5
544
تگهای خبر: بازار , تولید , سازمان , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web