اقتصاد كانادا جان گرفت

اقتصاد كانادا جان گرفت

بعد از چندین رشد نزدیک به صفر متوالی، اقتصاد کانادا به رشد ۰.۷ درصدی رسید.


به گزارش ایزو وب به نقل از سی بی سی، در ماه ژانویه، اقتصاد کانادا ۰.۷ درصد رشد کرده که این رقم، ۰.۶ درصد بیشتر از رشد ثبت شده در بازه مشابه منتهی به دوره قبل و ۰.۲ درصد بیشتر از رشد پیشبینی شده توسط کارشناسان بوده است.
بخش تولید با رشد ۱.۹ درصدی و بیمه و خدمات مالی با رشد ۱.۵ درصدی تأثیر زیادی را در ثبت این عملکرد داشته اند اما بدترین عملکرد در این بین در ارتباط با خدمات با رشد منفی ۰.۳ درصدی بوده است.
اقتصاد کانادا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ با رشد ۸.۹ درصدی، بهترین عملکرد فصلی سالهای اخیر خویش را جشن گرفت اما انتظار نمی رود دستکم در آینده ای نزدیک چنین عملکرد نیرومندی به ثبت برسد. کانادا یکی از پیشروترین کشورها در پیشبرد برامه واکسیناسیون بوده و بنابراین هم کمترین تلفات را در میان کشورهای گروه هفت از کرونا داشته است.
در حوزه تجارت خارجی، واردات کانادا نسبت به دوره مشابه فصل قبل ۲.۵ درصد بیشتر شده است. صادرات هم با صعود ۲.۲ درصدی روبرو شده است.
پیش از این رئیس بانک مرکزی کانادا ضمن اشاره به بازگشایی تدریجی کسب و کارها اظهار داشته بود: نتایج کووید-۱۹ روی اقتصاد کانادا بلندمدت خواهد بود و ما یک مسیر احیای رشد طولانی وناهموار را پیش رو خواهیم داشت. تیف مک لم ضمن اشاره به اینکه بانک مرکزی کانادا انتظار دارد با بازگشت تدریجی مردم به کارهای خود شاهد ثبت رشد فصلی مثبت در سه ماهه پایانی سال باشیم اضافه کرد: البته این مسئله نباید این انتظار اشتباه را به وجود بیاورد که همه چیز خیلی سریع به حال اول بر می گردد.
متوسط رشد اقتصادی کانادا در بازه زمانی ۱۹۶۱ تا ۲۰۲۰ معادل ۰.۳ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده در ارتباط با سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ با ۸.۹ درصد و کمترین رقم ثبت شده در ارتباط با سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ با منفی ۱۱.۳ درصد بوده است.
منبع:

1400/01/15
11:22:08
5.0 / 5
612
تگهای خبر: آینده , اقتصاد , بانك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web