صنعت برق درگیر بحران عدم پرداخت حقوق شب عید كاركنان نیروگاه ها

صنعت برق درگیر بحران عدم پرداخت حقوق شب عید كاركنان نیروگاه ها

به گزارش ایزو وب در سال ۱۳۸۷ بود که قانون هدفمندی یارانه ها با هدف جهت بخشی یارانه های مصرفی به تصویب رسید و اجرا شد. قانونی که قرار بود از بخش تولید و تأمین نیازهای ضروری مردم حمایت کند تا تأمین آن با وقفه ای مواجه نشود اما گفته می شود این قانون برای صنعت برق نه تنها مزیت نداشته بلکه منابع جاری آنها را هم قفل کرده است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، شنیده ها حاکی از این است که بیشتر از ۳۰۰۰ میلیارد تومان وجوه فروش برق شرکت توانیر در سازمان هدفمندی مسدود شده و هیچ عزمی برای پرداخت این مبالغ به صنعت برق وجود ندارد و عدم پرداخت این مبالغ صنعت برق را با بجران جدی مواجه کرده است.
این در شرایطی است که جریان نقدینگی برای صنعت حیاتی برق یک جریان حیاتی می باشد که در هر لحظه امکان تأمین تجهیزات مورد نیاز صنعت برق برای حفظ پایداری شبکه برق را فراهم می کرد اما مبالغ واریزی مردم از محل فروش برق به حساب سازمان هدف مندی واریز شده و سازمان مذکور به علل مختلف، حتی سهم از محل فروش برق را هم به صنعت برق بازپس نداده و این صنعت را گرفتار بحران جدی کرده است.
در همین باره مصطفی رجبی مشهدی - سخنگوی صنعت برق - به خبرنگار ایسنا اظهار داشت: عدم پایبندی سازمان هدفمندی یارانه ها به تعهدات قانونی خود می تواند سبب ایجاد بحران در صنعت زیربنایی برق شود.
وی ادامه داد: برای دریافت مطالبات از سازمان هدفمندی، در حال مذاکره هستیم. سخنگوی صنعت برق همینطور اظهار نمود: مسئولین صنعت همچنان پیگیر دریافت مطالبات و حق و حقوق کارکنان خود از سازمان هدفمندی هستند.
رجبی مشهدی ابراز امیدواری کرد: طی امروز و فردا بتوانیم با دریافت مطالبات صنعت برق، بخشی از مشکلات همکاران را حل نماییم.1399/12/26
20:40:40
0.0 / 5
679
تگهای خبر: تجهیزات , تولید , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
ایزو وب
ISO Web