معاون ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز:

سیگار هم رجیستر می شود

سیگار هم رجیستر می شود

ایزو وب: امسال بحث رجیستری سیگار انجام شد و الان هر بسته سیگار، قابلیت ردیابی دارد و هر فردی که سیگار می خرد با اسکن کردن بارکد موجود بر روی آن متوجه می شود که این سیگار تولید داخل است و یا خیر.به گزارش ایزو وب به نقل از گمرک ایران، عبدالله هندیانی درباره اقدامات این ستاد برای مبارزه با قاچاق سیگار، گفت: اگر متوسط مصرف سیگار در کشور ۶۵ میلیارد نخ سیگار باشد، صنعت به ما قول داده که ۶۰ میلیارد نخ آنرا تولید نماید. همین طور امسال در زمینه مبارزه با قاچاق سیگار توفیقات خوبی را داشتیم.
معاون پیشگیری و کاهش تقاضای ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز افزود: امسال بحث رجیستری سیگار انجام شد و الان هر بسته سیگار، قابلیت ردیابی دارد و هر فردی که سیگار می خرد با اسکن کردن بارکد موجود بر روی آن متوجه می شود که این سیگار تولید داخل است و یا خیر و اگر کالا تقلبی یا قاچاق باشد باخبر می شود.
هندیانی افزود: این مسئله اقدام بزرگی بود، برای اینکه زمانی که به سازمان بهداشت جهانی اعلام گردید که در حال انجام دادن چنین فعالیتی با همراهی وزارت صمت و تولیدکنندگان هستیم، اعلام نمودند که این طرح بعنوان نمونه می تواند در سطح جهانی نیز ارائه شود، چون این طرح برای دخانیات در جای دیگری اجرا نشده است.
وی همین طور اظهار داشت: همسو با این اتفاق، باید مقابله با سیگارهای قاچاق نیز دنبال می شد که خوشبختانه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز طرحی را همزمان با طرح رجیستر کردن بسته های سیگار به اجرا گذاشت که توسط معاونت مبارزه ستاد انجام شد.


منبع:

1399/12/19
14:15:48
0.0 / 5
642
تگهای خبر: تولید , ردیاب , سازمان , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web