عرضه و فروش ۷۶۰ هزار برگه گواهی ظرفیت معادل حدود ۷۶۰ مگاوات در بورس انرژی

عرضه و فروش ۷۶۰ هزار برگه گواهی ظرفیت معادل حدود ۷۶۰ مگاوات در بورس انرژی

به گزارش ایزو وب معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو با تشریح اقدام های صورت گرفته در قالب بورس انرژی اظهار داشت: تا حالا عرضه و فروش 759 هزار و 600 برگه گواهی ظرفیت معادل حدود 760 مگاوات به مبلغ 7617 میلیارد ریال در بورس انرژی انجام شده است.


به گزارش ایزو وب به نقل از ایسنا، محسن بختیار در آئین رونمایی از ۳۵ طرح ساز و کاری صنعت آب و برق که روز یکشنبه به صورت ویدئوکنفرانسی و در قالب چهل و سومین هفته پویش #هرهفته_الف_ب_ایران و با حضور وزیر نیرو برگزار شد، اظهار نمود: اقدام بعدی در قالب بورس انرژی، تامین برق مشترکان صنعتی دارای حجم بالا بوسیله بورس انرژی است که بمنظور تحقق هدفگذاری صورت گرفته، تعیین قیمت برق در بازار مبادله بدون مداخله دولت و خروج گروهی از مشترکان از شمول قیمت گذاری و محول کردن فعالیت خرید و فروش به بخش خصوصی و گسترش رقابت و تعیین قیمت برق به صورت رقابتی در امور کسب وکار جدید انجام شده است.
بختیار یادآوری کرد: سه اقدام سازگاری در حوزه معاونت برنامه ریزی و اقتصادی در هماهنگی با تمامی ارکان وزارت نیرو صورت گرفته که علاوه بر تقویت و توسعه بورس انرژی، شامل ارتقای حقوق مشترکان آب و برق و بهبود رویکرد تضمین خرید برق به صورت رقابتی و برگزاری مناقصه است.
وی همین طور با تشریح اقدام های انجام شده درباب ارتقای حقوق مشترکان اظهار داشت: نسخه جدید بخشنامه عملیاتی تعرفه های آب و برق هم آماده شده که ابلاغ خواهد گردید.
معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی وزیر نیرو درباره رویکرد سوم تضمین خرید برق به صورت رقابتی و برگزاری مناقصه هم با تشریح اهداف و اقدام های صورت گرفته در این چارچوب اظهار نمود: حالا برای برگزاری ناحیه ای خرید تضمینی برق در اسفند امسال توسط شرکت برق حرارتی برنامه ریزی های لازم انجام شده است.
منبع:

1399/12/10
14:26:44
0.0 / 5
571
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web