با ابلاغ معاون اقتصادی رئیس جمهوری؛

۴ مسئولیت تنظیم بازار به وزارت جهاد كشاورزی بازگشت

۴ مسئولیت تنظیم بازار به وزارت جهاد كشاورزی بازگشت

به گزارش ایزو وب مسئولیت ثبت سفارش، تعیین اولویت و تخصیص ارز نهاده های دامی، تنظیم بازار زنجیره محصولات مرغ و تخم مرغ و اتخاذ سیاست های صادرات نهاده های کشاورزی، دام، طیور و تخم مرغ به وزارت جهاد بازگشت.به گزارش ایزو وب به نقل از مهر، محمد نهاوندیان، معاون اقتصادی رئیس جمهوری در نامه ای به وزرای صمت و جهاد کشاورزی، از انتقال مسئولیت های ثبت سفارش، تعیین اولویت و تخصیص ارز نهاده های دامی، تنظیم بازار زنجیره محصولات مرغ و تخم مرغ و اتخاذ سیاست های حوزه صادرات نهاده های کشاورزی، دام، طیور و تخم مرغ به وزارت جهاد کشاورزی اطلاع داد.
در متن این نامه که در ۲۱ بهمن ماه صادر شده، آمده است: بند (الف) تصمیمات جلسه یکصدونودویکم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت در تاریخ ۷ دیماه ۱۳۹۹ در ارتباط با تقسیم کار تنظیم بازار نهاده ها و محصولات کشاورزی، که به تایید ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران رسیده است، به شرح زیر به ابلاغیه شماره ۹۱۲۲۰ تاریخ ۱۳ آبان ۱۳۹۹ مبحث تصمیمات جلسه یکصد و هفتاد و هشتم ستاد هماهنگی اقتصادی دولت الحاق و جهت اجرا ابلاغ می گردد:
«۱- مسئولیت و اختیار ثبت سفارش، تعیین اولویت و تخصیص ارز نهاده های دامی به وزارت جهاد کشاورزی منتقل می شود. کلیه اقدامات در ارتباط با تخصیص و تأمین ارز و همینطور ترخیص کالا از گمرک به اشکال مختلف، با مجوز وزارت جهاد کشاورزی صورت خواهد گرفت.
۲- به منظور حصول اطمینان ناشی از تأمین مکفی بموقع و متناسب نهاده های دامی مورد نیاز کشور، به وزارت جهاد کشاورزی اجازه داده می شود تا در شرایط خاص، برای واردات نهاده های دامی در قالب برنامه زمانی مورد نیاز و برپایه ابلاغیه شماره ۹۰۸۲۹ تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۹ مبحث مصوبه جلسه ۱۷۷ ستاد هماهنگی اقتصادی دولت، با ارز حاصل از صادرات بخش کشاورزی یا اشخاص ثبت سفارش کند.
۳- تنظیم بازار زنجیره محصولات مرغ و تخم مرغ با محوریت و برپایه نظر وزارت جهاد کشاورزی در کارگروه تنظیم بازار اتخاذ تصمیم خواهد شد.
۴- سیاست های حوزه صادرات نهاده های کشاورزی، دام و طیور و مرغ و تخم مرغ با محوریت و برپایه نظر وزارت جهاد کشاورزی اتخاذ می شود.»منبع:

1399/11/29
13:58:50
0.0 / 5
722
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , صادرات , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
ایزو وب
ISO Web