بازگشت ۷۲ واحد صنعتی راكد استان مركزی به چرخه تولید

بازگشت ۷۲ واحد صنعتی راكد استان مركزی به چرخه تولید

به گزارش ایزو وب مرکزی معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی از بازگشت ۷۲ واحد صنعتی تولیدی راکد به چرخه تولید اطلاع داد.


عادل لهراسبی در گفتگو با ایسنا، اظهار نمود: علل اصلی رکود واحدهای تولیدی استان مرکزی از جانب تیم های تخصصی صنعتی عارضه یابی شد و سپس این واحدها با حمایت های مختلفی از قبیل پرداخت تسهیلات، تأمین سرمایه در گردش، تأمین مواد اولیه، نیروی انسانی و تأمین بازار محصولات، به چرخه تولید بازگشتند.
وی ادامه داد: برپایه هدف گذاری های صورت گرفته از جانب وزرات صمت، فعال سازی واحدهای راکد صنعتی داخل شهرک های صنعتی یکی از این محورها بوده و برای استان مرکزی در این خصوص ۵۰ واحد هدف گذاری شده بود که با پیگیری های صورت گرفته ۷۲ واحد صنعتی راکد داخل شهرک های صنعتی به چرخه تولید بازگشتند.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی، همینطور در مورد نهضت ساخت داخل که از جانب وزارت صمت بعنوان یکی از محورهای ۵ گانه جهش تولید عنوان شده است، اظهار داشت: در هدف گذاری برای نهضت ساخت داخل، چهارمیز تخصصی پیشبینی شده بود که در استان مرکزی ۵ میز تخصصی برگزار شد و در واقع ۱۲۵ درصد برنامه در این خصوص محقق شده است.
لهراسبی درمورد تأمین منابع مالی و توسعه سرمایه گذاری بعنوان یکی دیگر از محورهای مورد نظر وزارت صمت در برنامه سال جهش تولید، تصریح کرد: جذب تسهیلات از محل تبصره ۱۸ ابلاغی به استان یکی از زیرگروه های این محور بود که برای استان مرکزی در ۹ ماهه سالجاری ۸۵ بنگاه هدفگذاری شده بود که ۹۲ بنگاه این تسهیلات را دریافت کرده اند و در روند تولید آنها تسهیل بوجود آمد.
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی بیان نمود: سازمان صمت استان مرکزی با عنایت به ارزیابی های صورت گرفته توسط وزارت صمت در عمل به شاخص ها و محورهای پنجگانه برنامه های سال جهش تولید، با اختلافی نیم درصدی نسبت به استان یزد رتبه دوم کشوری را کسب کرده است.1399/11/11
13:35:38
0.0 / 5
954
تگهای خبر: بازار , تخصص , توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web