مدیركل صنایع نساجی وزارت صمت:

مصرف پوشاك داخلی 20 درصد افزایش یافته است

مصرف پوشاك داخلی 20 درصد افزایش یافته است

به گزارش ایزو وب مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت با اشاره به اینکه ریسندگی های کشور با ظرفیت کامل در حال کار کردن هستند، اظهار داشت: سال قبل ۴۷ الی ۴۸ هزار تن افزایش ظرفیت ریسندگی در پنبه را داشتیم.به گزارش ایزو وب به نقل از صدا و سیما، افسانه محرابی در گفتگوی ویژه خبری شبکه دو بیان نمود: ریسندگی های کشور با ظرفیت کامل در حال کار کردن هستند و سال قبل ۴۷ الی ۴۸ هزار تن افزایش ظرفیت ریسندگی در پنبه را داشتیم.
مدیرکل صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت اضافه کرد: واحدهای ریسندگی به خوبی در حال فعالیت هستند و ظرفیت مصرف پوشاک کشور هم ۲۰ درصد بالا رفته است.
وی ضمن اشاره به اینکه تا سال قبل ۱۲۰ هزار تن پنبه نیاز داشتیم، افزود: با افزایش ظرفیتی که صورت گرفت و در انتهای سال گذشته طرح های توسعه ای و ایجادی به بهره برداری رسید، ۹۸ هزار تن واردات پنبه داشتیم و حدود ۶۰ هزار تن پنبه داخلی به صورت کامل مصرف شده است.
مدیرکل دفتر صنایع نساجی و پوشاک و سلولزی وزارت صمت خاطرنشان کرد: کارهای خوبی را وزارت صنعت، معدن و تجارت انجام داده است، ما ظرفیت سنجی کردیم به صورتی که در واحدهای پلی استر بر مبنای ماشین آلاتی که در واحدها نصب کردیم ظرفیت های واقعی مورد توجه قرار گرفت.
محرابی اظهار داشت: بنابراین ما ظرفیت سنجی ماشین آلات را انجام دادیم و بر مبنای ماشین آلات نصب شده سهمیه ها را مشخص کردیم. همینطور بررسی دوباره و اصلاح سهمیه های مواد اولیه صنایع امسال بر مبنای خرید و تولید سال قبل صورت گرفت و سبب شفاف سازی در فرایند تولید شد.
وی خاطرنشان کرد: طرح افق هم برای شفاف سازی در فرایند تولید در حال اجرایی شدن است.


منبع:

1399/11/02
12:29:36
0.0 / 5
1102
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
ایزو وب
ISO Web